Scala | Dekorian Home
TOP MARKI | 2021-02-16

SCALA

Scala - jej znakiem rozpoznawczym są farby ceramiczne i specjalistyczne farby do sufitów Ceiling Anti-reflex. Słynie z wysokiej jakości produktów i odpowiedzialności ekologicznej.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Colorex Sweden AB — producent farb Scala — istnieje na szwedzkim rynku od ponad 50 lat. Firma mieści się w południowo-zachodniej Szwecji i wytwarza farby w fabryce zbudowanej według najnowszych technologii. Colorex Sweden AB koncentruje się na produkcji i sprzedaży farb dekoracyjnych wewnętrzno-zewnętrznych na różne powierzchnie: tynki, metal, drewno. Wszystkie produkty są badane i tworzone w firmowych laboratoriach. Duże doświadczenie oraz nowoczesny park maszynowy pozwalają uzyskiwać praktycznie każdy rodzaj farby uwzględniający indywidualne potrzeby klienta; zapewnia także najwyższe standardy.

Ceramic Paint to ceramiczna farba lateksowa szwedzkiej marki Scala, gwarantująca eleganckie, półmatowe wykończenie. Przeznaczona jest do malowania ścian i sufitów wewnątrz budynków. W jej recepturze zastosowano autorską technologię ceramicznych mikrokuleczek, która sprawia, że powłoka malarska jest wyjątkowo odporna na usuwanie zabrudzeń. Nawet trudne plamy można zmyć z powierzchni ściany bez ryzyka jej odbarwienia lub wybłyszczenia. Ponadto, powierzchnie pomalowane farbą Ceramic Paint marki Scala są „plamoodporne”, w mniejszym stopniu absorbują zabrudzenia niż te wykończone tradycyjnymi farbami. Bardzo dobre parametry użytkowe farby w dziedzinie zmywalności potwierdziły profesjonalne badania. Farba Ceramic Paint zakwalifikowana została do najwyższej I klasy odporności na szorowanie. Produkt marki Scala charakteryzuje się również wysoką paroprzepuszczalnością, którą potocznie określamy mianem „oddychania” powłoki malarskiej. W wyniku malowania powstaje delikatna struktura, która zapobiega refleksom światła na powierzchni ścian, przy zachowaniu wysokich parametrów użytkowych. Farba jest bardzo łatwa w aplikacji. Wyróżnia się wysoką siłą krycia i dobrą przyczepnością do podłoża. Dostępna jest w bardzo szerokiej ofercie kolorystycznej w ramach systemu barwienia NCS i ColorexMix.

Ceiling Anti-reflex to wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa o matowym stopniu połysku, odporna na delikatne zmywanie o podwyższonej bieli. Produkt przeznaczony jest do malowania sufitów wewnątrz pomieszczeń, ale można stosować go również do innych powierzchni wymagających całkowicie matowego wykończenia. Przy pomocy Ceiling Anti-reflex odnowimy różnego rodzaju podłoża, w tym tynki cementowe i cementowo – wapienne, tynki i gładzie gipsowe, ścianki z płyt gipsowo – kartonowych itp. Farba szwedzkiej marki Scala wyróżnia się niskim czynnikiem refleksu światła, dzięki czemu znacząco minimalizuje ewentualne nierówności powierzchni. Ma to szczególne znaczenie w przypadku sufitów, na których wszelkie niedoskonałości podłoża są zdecydowanie bardziej widoczne niż na ścianach. Unikalna receptura farby eliminuje tzw. efekt przematowień. Farba charakteryzuje się perłowym odcieniem bieli, bardzo dobrą siłą krycia i doskonałą przyczepnością do podłoża. Jest to ekologiczny i przyjazny środowisku naturalnemu produkt, który uhonorowany został prestiżowym wyróżnieniem Nordic Ecolabel. Farba nie emituje do atmosfery lotnych związków organicznych (VOC) i tworzy na powierzchni sufitów (i nie tylko) „oddychającą” powłokę malarską.

Więcej o produktach Scala: www.farbyscala.pl

Czas generowania strony: -1713903686,17s