To, co wyróżnia markę na tle pozostałych producentów paneli tapicerowanych do spersonalizowane podejście do każdego zamówienia. Produkty Nubo dostosowywane są do wymiarów ściany, konkurencja posiada sztywne wymiary i nigdy idealnie nie wypełnia całości powierzchni. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania, już na etapie produkcji, otworów pod gniazdka, włączniki czy oprawy oświetleniowe, ściśle według potrzeb projektu. W panelu, w którym będzie znajdować się gniazdko , od razu zostanie zamontowana puszka.

Panele dostępne są w absolutnie największym wyborze tkanin i kolorów na rynku – około 100 możliwych kombinacji. Każda tkanina posiada zabezpieczenie AquaClean Premium, co ułatwia czyszczenie ich powierzchni z różnego rodzaju zabrudzeń. Producent proponuje kilka kształtów: kwadrat, prostokąt, romb oraz jodełkę, jednak możliwości ich wykorzystania, łączenia, przeplatania i zmian rozmiarów są prawie nieograniczone.

Doskonała jakość wykonania (precyzja połączeń i wymiarów) oraz materiałów: zarówno płyta MDF, jak i pianka tapicerska to najwyższa pólka w swoich segmentach. W panelach Nubo stosuje się piankę o grubości 3 cm, dzięki czemu gotowe elementy tworzą wyjątkowy efekt tapicerowanej ściany. Na specjalne życzenie, głównie pod projekty inwestycyjne istnieje możliwość użycia innej grubości pianki.

Miękkie panele ścienne instalowane są najczęściej w sypialniach, gdzie doskonale wyciszają pomieszczenie oraz budują wrażenie przytulności i ciepła. Jednak ich użycie nie ogranicza się tylko do ściany za łóżkiem. Projektanci stosują Nubo również w pozostałych przestrzeniach mieszkalnych czy komercyjnych – wszędzie tam, gdzie zależy im na wspaniałym efekcie tapicerowanych płaszczyzn.