Innermost | Dekorian Home
TOP MARKI | 2017-10-30

INNERMOST

To marka, dla której projektowanie i produkcja oświetlenia to sztuka: pełna humoru i nonkonformizmu. Wyjątkowe produkty o najwyżej jakości powstają w londyńskiej fabryce od 1999 r.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

U progu XXI wieku dwaj projektanci, Steve Jones i Russel Cameron, postanowili stworzyć własne, niezależne przedsiębiorstwo, zajmujące się projektowaniem oraz produkcją mebli i oświetlenia. Zrezygnowali z pracy związanej z wzornictwem przemysłowym oraz doradztwem i spontanicznie wynajęli róg starej fabryki oświetlenia w Londynie. Szybko zyskali wielu cennych i utalentowanych współpracowników – młodych projektantów pochodzących z całego świata. W ten sposób marka wykształciła swój charakter, bazujący na wielokulturowości i nieprzewidywalności. To bogactwo inspiracji i doświadczeń oraz niecodzienne poczucie humoru projektantów zaangażowanych w prace spod znaku Innermost sprawiły, że propozycje brytyjskiej firmy nierzadko bywają – na pierwszy rzut oka – absurdalne, a zdaniem twórców – wręcz anarchistyczne.  

Wyjątkowe produkty o najwyżej jakości powstają w londyńskiej fabryce od 1999 r. Steve Jones i Russell Cameron tworzą całkowicie oryginalne i innowacyjne projekty dzięki łączeniu różnych, często odmiennych wizji i przekonań artystycznych. Choć marka Innermost oferuje także meble, to głównym obszarem jej zainteresowania jest oświetlenie. Niepowtarzalny charakter i styl każdej z lamp i abażurów to efekt pracy projektantów z dwunastu krajów świata. Połączenie niecodziennych talentów w zestawieniu z odmiennymi kulturami zaowocowało niezwykłymi kolekcjami oświetlenia, które nierzadko zaskakują doborem materiałów, kształtami i nieoczekiwanym wykonaniem. Różnorodna stylistycznie oferta marki, niejednokrotnie nieco żartobliwa i dowcipna, zawiera kilkadziesiąt lapidarnych projektów: od lamp podłogowych, stołowych, kinkietów, abażurów, po lampy wiszące oraz oświetlenie ogrodowe.

Niepowtarzalność, unikatowość, własny styl to cechy wyróżniające oświetlenie tej firmy, dlatego też doskonale sprawdzi się ono we wnętrzach niestandardowych, wychodzących poza schematy i utarte kanony. Innermost to propozycja dla osób, które nie boją się odważnych rozwiązań, zaskakujących detali, ceniących poczucie humoru - w nim bowiem projektanci nieustannie szukają inspiracji. Marka posiada w swojej ofercie Jeeves & Wooster, czyli kolekcję lamp w kształcie cylindra, oświetlenie pod nazwą Matrioshka, nawiązujące kształtem do znanych rosyjskich zabawek czy też Snowdrop – urocze białe kule, nakryte kolorowymi czapeczkami. Dent to kolejny z przykładów odważnego wzornictwa – iluzja pogniecionego metalu i puchowej kurtki w jednym, idealny gadżet do wnętrz młodzieżowych. Lampy od Innemost goszczą w kawiarniach, barach i salach spotkań w ponad trzydziestu krajach świata.

Innermost jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. The darc awards/ decorative. Posiada bazę modeli w formacie IGD przeznaczonych do programu AutoCAD. Produkty Innermost posiadają trzy lata gwarancji i transport wliczony w cenę. Marka posiada obecnie intensywnie rozwijające się biura projektowe z siedzibami w Londynie i Hong Kongu. Jej dystrybutorem na polskim rynku jest sieć salonów Dekorian.

 

Czas generowania strony: -1708496072,59s