Designerka współpracowała z wieloma hutami szkła, fabrykami tkanin, fabrykami mebli opracowując projekty do wykorzystania w produkcji przemysłowej, przeznaczonej do sprzedaży na rynkach polskich i zagranicznych. Od kilku lat manufaktura Barańska Design zajmuje się przede wszystkim wykorzystywaniem szkła fusingowego w architekturze wnętrz oraz aranżacji przestrzeni użytkowych prywatnych i publicznych. W pracowni powstają różnorodne przedmioty ze szkła, w tym oświetlenie, lustra, meble czy elementy dekoracyjne. Przedmioty z manufaktury Edyty Barańskiej są dowodem na to, że odważne projekty ze szkła mogą stanowić ozdobę i motyw przewodni aranżacji najbardziej prestiżowych wnętrz.
Praca nad szklanymi wzorami w manufakturze Barańska Design to skomplikowany, długi i wymagający proces, który odbywa się na granicy różnych dziedzin w tym kreacji artystycznej, rzemiosła i technologii. Na początku jest zbiór pomysłów i idei, które zostają przelane na papier w postaci szkiców oraz notatek. Później powstają rysunki techniczne i wykonawcze, które umożliwiają robienie prototypów. Dopiero w tym momencie zaczyna się prawdziwa praca nad szczegółami i drobnymi elementami. Czasami na tym etapie zapada decyzja o zaprzestaniu dalszych prac, z bardzo różnych powodów, wizualnych, materiałowych lub kosztowych. Pierwsze prototypy nigdy nie są wystarczająco dopracowane, aby mogły wejść do produkcji. Po wprowadzeniu wszystkich poprawek powstaje pierwsza wersja, która ma szansę dotrzeć do klienta. Najkrócej taki proces zabiera kilka miesięcy, ale czasami – jak w przypadku żyrandola Sea Flowers, gotowy produkt powstaje przez 2 lata.
Szczególną pozycję w ofercie manufaktury Barańska Design zajmuje oświetlenie. W portfolio wzorów są zarówno przepiękne, efektowne żyrandole, jak i modernistyczne lampy. Warto zwrócić uwagę na rodzinę żyrandoli Sea Flowers - od małych prostych idealnych nad stół w mieszkaniu, po duże przeznaczone do reprezentacyjnych holi czy rezydencji. Ciekawą propozycją jest lampa wisząca Wave, którą Edyta Barańska darzy szczególnym sentymentem. Pierwowzorem dla tego wzoru był zwiewny, falujący na wietrze delikatny, biały szal. Wzór autorstwa studia Barańska Design zyskał uznanie ekspertów i klientów. Został nagrodzony podczas odbywających się w Warszawie targów „All on Design”, cieszył się również ogromną popularnością podczas londyńskich targów 100% Design.
Więcej informacji na temat manufaktury Barańska Design dostępnych jest na stronie www.baranskadesign.com. Wyłącznym dystrybutorem oświetlenia sygnowanego marką Barańska Design w Polsce jest sieć salonów Dekorian.
Czas generowania strony: -1732192985,94s