Dekorian Home: Salon wyposażenia wnętrz, kreujemy wystrój wnętrz w których chcesz przebywać
NOWOŚCI | 2021-09-21

Nowość - kolekcja Hydra w wodoodpornej technologii GlamFusion

Dedykowana do wnętrz, które skupiają się wokół wody, kolekcja Hydra w GlamFusion przynosi smak słonecznej atmosfery i spokojnego tempa wyspy, wspaniałych widoków uchwyconych podczas długich spacerów do małych skalistych zatoczek lub klifów.Paleta kolorów obejmuje kolory krajobrazu w gamie bogatych odcieni, które ożywiają i odświeżają każdą przestrzeń poświęconą dobremu samopoczuciu ciała i umysłu
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Wspaniale cicha, zakłócona jedynie odgłosami natury i łagodnie rytmicznymi przypływami i odpływami morza, wyspa Hydra bierze swoją nazwę od greckiego słowa oznaczającego wodę ze względu na naturalne źródła, z których wyspa słynęła już w starożytności . Znajduje się na Morzu Egejskim, niedaleko Peloponezu. Dom dla wielu XVIII- i XIX-wiecznych rezydencji, zbudowanych na stromych zboczach nad zatoką, przez lata był popularny wśród artystów, takich jak Jackie Onassis, Greta Garbo, Leonard Cohen i Jannis Kounellis.

Pochodzenie kolekcji

Kolekcja Hydra w GlamFusion została zaprojektowana w odpowiedzi na innowacyjne potrzeby wnętrz, które koncentrują się na wellness: przestrzeniach, które oferują dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne inspirowane klasycznym pojęciem salus per aquam (tj. zdrowie przez wodę). Rosnące zapotrzebowanie na spa, kryte baseny i przestrzenie wellness w hotelach i sanktuariach urody podkreśla ważną rolę wody i korzyści, jakie niesie. Nawet łazienki w naszych domach zostały przeniesione z przyjemnego salle d’eau do wyrafinowanych prywatnych sanktuariów, w których osobista pielęgnacja jest postrzegana jako codzienny rytuał dogadzania i rozpieszczania. Kolekcja Hydra w GlamFusion to stylowy i funkcjonalny dodatek do przestrzeni mających kontakt z wodą, co skutkuje zmysłowymi doznaniami, które osiągają równowagę fizyczną i psychiczną.

Wzory i palety kolorów

Kolekcja składa się z 21 oklein ściennych, które łączą abstrakcyjne geometryczne wzory, inspirowane architekturą Hydry i ukrytymi zakamarkami, z roślinnymi wzorami nawiązującymi do rodzimej flory wyspy. Wzory przypominają nieregularne, kręte uliczki wyspy z domami z terakoty dachów, cienie rzucane na ich fronty i przyciągające wzrok łodzie zakotwiczone w jej porcie. Ponadgabarytowe liście i duże rośliny smoczych drzew łączą się z niezwykłymi ziołami i dzikimi kwiatami.
Paleta kolorów obejmuje kolory krajobrazu w gamie bogatych odcieni. Jego chłodne, naturalne odcienie obejmują głębokie turkusy (jak Morze Egejskie, które opływa wybrzeże) i olśniewający błękit, który wyłania się ze stromych skalistych klifów i rozpryskuje kolorowe fale na horyzoncie. Jasne biele kolekcji inspirowane są domami na wyspie, szarości jej brukowanymi uliczkami, a złote odcienie miękkim piaskiem, podczas gdy odważna pomarańcza przywołuje ogniste zachody słońca, a terakota i beż przypominają dachy wyłożone kafelkami i brudne ścieżki. Nieskończony wachlarz odcieni, które ożywiają i odświeżają każdą przestrzeń poświęconą dobremu samopoczuciu ciała i umysłu.

Sugerowane zastosowania

GlamFusion oferuje znaczne korzyści projektantom, którzy chcą zaproponować naprawdę ekskluzywną koncepcję, która doskonale łączy innowacyjny materiał i elegancki styl oraz obejmuje szeroką gamę pięknych wzorów. Jedwabista w dotyku faktura sprawia, że okleina ścienna jest szczególnie atrakcyjna w spokojnych przestrzeniach przeznaczonych do osobistego dobrego samopoczucia. Nadaje się do ścian łazienek, wnętrz kabin prysznicowych, backsplashów kuchennych, spa, łaźni tureckich i siłowni, może być stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych i komercyjnych, a także w hotelarstwie i branży medycznej. Technologia tych oklein ściennych oferuje zaletę łatwej renowacji: oznacza to, że zmniejsza potrzebę wyburzania lub usuwania odpadów, co skutkuje znacznie mniejszym zabrudzeniem i zapylaniem oraz brakiem hałasu. Pozwala na renowację otoczenia bez utrudnień technicznych, które wymuszają zamknięcie konstrukcji lub uczynienie przez pewien czas zajętych obszarów kompleksu wellness lub domu.

GlamFusion – opatentowane, wodoodporne i gotowe do użycia tapety

GlamFusion to projektowana na zamówienie, dostosowana do indywidualnych potrzeb okleina ścienna z niepowtarzalnym wzorem, specjalnie opatentowana do pomieszczeń, które mają kontakt z wodą i nie wymagają dodatkowych zastosowań wodoodpornych. Ponad dwa lata badań w odpowiedzi na coraz bardziej złożone i specyficzne wymagania architektury i aranżacji wnętrz poświęconych środowiskom wellness. Idealne połączenie technicznej funkcjonalności i stylu, jest wysokowydajnym, innowacyjnym pokryciem ścian, które mają kontakt z wodą lub są poddawane intensywnym siłom mechanicznym lub chemicznym. Jej specjalna powłoka powierzchniowa sprawia, że jest odporna na zadrapania i intensywne siły. Jednocześnie gładka, nieporowata powierzchnia zapobiega powstawaniu pleśni i bakterii. Jej lekka, delikatna i elastyczna struktura jest niezwykle wytrzymała, dzięki czemu jest wszechstronnym i funkcjonalnym pokryciem, które sprawdzi się na wiele lat. Ponadto łatwość i szybkość, z jaką można ją zainstalować, pozwala na znaczną oszczędność czasu.

Źródło: www.glamora.it

Czas generowania strony: -1718208446,03s