Dekorian Home: Salon wyposażenia wnętrz, kreujemy wystrój wnętrz w których chcesz przebywać
NOWOŚCI | 2020-07-31

Glamora - Kolekcja XI inspirowana sztuką Orientu

Włoska marka grafik wielkoformatowych na ścianę nie przestaje inspirować. Najnowsza kolekcja Glamora, nazwana kolejno kolekcją XI odnosi się bezpośrednio do kultury Orientu, a dokładniej japońskiej techniki produkcji papieru – washi. Stworzony w ten sposób wyrób używano tradycyjnie jako nośnik zapisywanej informacji, ale również jako materiał do zdobienia przedmiotów użytku codziennego, czy też samych dodatków dekoracyjnych.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Wpisana w 2014 roku na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, technika jest niezmienna od wielu wieków i przez cały czas stosuje się w niej tylko i wyłącznie naturalne składniki. Taka sama idea przyświecała włoskim projektantom tworzącym XI kolekcję tapet. Grafiki wykorzystują kolory ziemi: brązowy, beżowy, słomiany, złocisty, kwiatowe wzory oraz grę świateł i cieni. Biofilia uwidacznia się również poprzez strukturę samego materiału, który jest naturalnie chropowaty i dosłownie można poczuć jego „niedoskonałą” fakturę. Wszystkie te zabiegi przybliżają nas do środowiska naturalnego, tworzą cichy, subtelny i intymny klimat, a przede wszystkim sprawiają, że nasze ściany stają się piękniejsze.

Premiera nowej kolekcji Glamora zbiegła się również z nowinkami technicznymi prezentowanymi przez włoskiego producenta. Teraz piękne, naturalne grafiki mogą pojawić się na innowacyjnej, organicznej powierzchni GlamPure. Stuprocentowo wykonana z biodegradowalnych surowców takich jak len i wiskoza zachowuje niesamowite właściwości: pochłaniające wilgoć, izolujące, regulujące ciepło oraz antyalergiczne. Zdobiąc ściany, nie uwalania metali ciężkich czy formaldehydów.

Nowa kolekcja tapet ściennych Glamora IX składa się z dziesięciu grafik. Wszystkie idealnie pasują do przestrzennych pomieszczeń projektowanych w minimalistycznym i nowoczesnym stylu.

Czas generowania strony: -1718205273,52s