Pracownia Projektowa - Olga Januszkiewicz | Dekorian Home

Pracownia Projektowa - Olga Januszkiewicz

Autorska pracownia projektowa prowadzona przez Olgę Januszkiewicz działa od 2007 roku w zakresie wnętrz prywatnych jak i komercyjnych.


Kluczem do stworzenia dobrego projektu jest uchwycenie charakteru klienta i istoty wnętrza. Między projektantem a klientem musi się wywiązać chemia, tylko wtedy wychodzi coś niepowtarzalnego.www.ollaprojekt.pl  

Mój ulubiony styl projektowania to... nowoczesny, prosty ale lubię przemycić do wnętrza jakieś elementy z duszą. Jak mówił Charles Eames : „Details are not the details. They make the design” - Detale nie są detalami, one tworzą design. Ale dla każdego inny element projektu jest ważny, dlatego tworzenie wnętrz i praca z ludźmi jest zawsze tak fascynująca.

W projektowaniu najtrudniejsze jest... kiedy klient najpierw roztacza wizję wymarzonego domu, ja już w głowie układam plan co tam zrobimy i nagle sprowadza mnie na ziemię mówiąc jaki ma na to budżet :). A tak na poważnie to najtrudniejsze jest zgranie z klientem. Jeśli stworzymy zgrany zespół  - bo klient musi chcieć mnie wpuścić do swoich marzeń o idealnym wnętrzu - to powstaje coś niepowtarzalnego. Nie jest to łatwe bo ile ludzi tyle charakterów.  

W projektowaniu najprzyjemniejszy jest... pierwszy moment kiedy zaczynam rysować i tylko moja wyobraźnia może mnie ograniczyć oraz chwila, kiedy widzę radość klienta, że o takim wnętrzu marzył. 


Inspiracją w pracy jest dla mnie... wiele czynników, głównie rozmowa z klientem, czasem jakiś szczegół dostrzeżony przelotem w drodze. Jestem wzrokowcem dużo oglądam, zapamiętuję detale potem to wykorzystuje dla siebie, przetwarzam.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... nie dzielę projektów na polskie i nie-polskie, raczej na te, które coś w sobie mają ciekawego, nawet jeśli nie są w ulubionym przeze mnie stylu i te, na które patrząc jedyna myśl jaka się ciśnie to: co autor miał na myśli...?


Marka, która mnie nieustannie zachwyca... nie mam konkretnej ulubionej - jest wiele rzeczy, które potrafią mnie zachwycić.


Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... biel – ponadczasowa, potrafi być elegancka albo awangardowa - idealne tło dla pięknych detali tworzących wnętrze.

 

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… Frank Lloyd Wright - za wizjonerstwo i ponadczasowość oraz Vincent van Duysen - za przytulną surowość.

 

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… nie konkretna osoba czy firma ale lampy i ich twórcy, tu widać najbardziej ich kreatywność i zmiany w trendach, piękna lampa, jak to się mówi potocznie : potrafi zrobić całe wnętrze.

 

Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym... mniej uzależniona od kawy i bardziej wyspana :). Wnętrza to moja pasja, nie tylko zawód, więc jeśli nie została bym architektem wnętrz to bym pewnie zniknęła.