Pracownia Architektury PS | Dekorian Home
Piotr Stanisz
Architekt

Pracownia Architektury PS

Pracownia Architektury PS zajmuje się projektami różnej skali, poczynając od projektów architektury, przez wnętrza, aż po meble i detale. Pod przewodnictwem architekta Piotra Stanisza powstają w niej nowe formy przestrzeni, które z założenia muszą być nie tylko funkcjonalne, ale też i piękne. W pracowni przyjęte są twarde zasady, nie ma w niej miejsca na bylejakość. Dbałość o estetykę i wysokie standardy w połączeniu ze zrozumieniem i współpracą ze strony inwestora przynoszą zawsze znakomite efekty. Według Piotra Stanisz sukcesem w projektowaniu jest uświadomienie klientom drzemiących w nich potrzeb i pragnień, wskazanie możliwości ich realizacji według najlepszych prawideł sztuki architektonicznej. Takie podejście daje możliwość tworzenia przestrzeni pasujących do ludzi, indywidualnych i innych jak oni sami, ale jednocześnie ponadczasowych.

 

Mój ulubiony styl projektowania to... Minimalizm, ale muszę zaznaczyć, że w moim wydaniu musi być on wzbogacony w nutkę czegoś osobistego, nadającego wnętrzu oryginalności – bo przecież każdy z nas jest w jakimś stopniu oryginalny. 

W projektowaniu najtrudniejsze jest... Nie ma rzeczy trudnych, jeśli się to wykonuje z pasją. W moim przypadku im trudniejsza rzecz, im bardziej skomplikowana, tym większą satysfakcję daje na koniec.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... Wymyślanie. Tak, to właśnie wymyślanie i ciągłe tworzenie czegoś nowego, nowych koncepcji, rozwiązań, połączeń i ich późniejsze realizowanie jest najprzyjemniejsze.

Inspiracją w pracy jest dla mnie... Natura. Według mnie wszystko w projektowaniu powinno naśladować lub przynajmniej choć delikatnie podpatrywać naturę, bo to jest właśnie nasze, ludzkie, pierwotne środowisko. Tworząc rzeczy sprzeczne kreujemy otoczenie działające przeciwko nam.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... Nic mnie nie denerwuje. Wszyscy jesteśmy równi i każdy ma ma swój pogląd na świat i projektowanie. I dlatego szanuję zdanie każdego. Różnorodność jest moim zdaniem sama w sobie piękna.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... Philippe Starck. Ten facet to ikona designu i w zasadzie wielka marka, która z każdą nową formą potrafi zachwycić, wyprzedzić czas. To wielka sztuka. 

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... Biały. W zasadzie to podobno nie jest kolor, ale jego możliwości i właściwości dają największe pole do popisu. Nigdy nie wyjdzie z mody.

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… Nie mam ulubionego, sam nie wiem czemu. Może dlatego, że bardziej interesują mnie realizacje projektantów niż ich same nazwiska. 

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Bracia Campana. To artyści wielkiej klasy, którzy bawią się designem. Ich meble mają rzeźbiarskie, często organiczne formy, naładowane pozytywną energią, przez co świat staje się barwniejszy, żywszy, weselszy...

Gdybym nie został architektem wnętrz zapewne byłbym... Kucharzem. To po projektowaniu moja druga pasja, stąd też tak się składa, że przy projektowaniu kuchni wykorzystuję moje doświadczenia.

Czas generowania strony: -1696066627,77s