Mocolocco | Dekorian Home
Karolina Kokot, Anna Korzeniowska, Karolina Tkocz
Projektantki

Mocolocco

Trio projektantek z Mocolocco tak mówi o swojej pracy „Projektujemy przestrzeń – do wspólnych kolacji i szybkiej kawy o poranku, dziecięcej zabawy i nocnej pracy po godzinach, przygotowywania prostych posiłków i wystawnych przyjęć, wygodnych zakupów i owocnych spotkań biznesowych. Projektujemy przestrzeń do życia.”

Pracownia MOCOLOCCO powstała w 2009 roku. Zespół tworzą trzy architektki Karolina Kokot, Anna Korzeniowska i Karolina Tkocz – absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Projektantki zdają sobie sprawę, jak ważne dla klienta jest pełne wyobrażenie projektu, dlatego każdy z nich rozpoczynają od fotorealistycznych wizualizacji. W ramach projektu wykonawczego przygotowują dokumentację techniczną wraz z kosztorysem inwestorskim. Każdy projekt traktują indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem, dzięki czemu mogą zaoferować swoim klientom projekt na najwyższym poziomie.

Realizacje pracowni Mocolocco cieszą się dużym uznaniem Inwestorów oraz zainteresowaniem mediów polskich oraz zagranicznych – architektki mają wiele publikacji w magazynach branżowych oraz na portalach internetowych na całym świecie. 

Zakres oferty Pracowni obejmuje: projekty wnętrz dla klientów indywidualnych, projekty wnętrz użyteczności publicznej i obiektów usługowych, wykończenie mieszkań w pakiecie „pod klucz”, projekty architektoniczne i budowlane.

 

www.mocolocco.eu

 

 

Nasz ulubiony styl projektowania to... Styl nowoczesny, ale nie minimalistyczny. Styl oparty na prostych formach, w zestawieniu z  betonem, gresem, naturalnym drewnem. W naszych realizacjach, poza wnętrzami w stylu nowoczesnym, znaleźć można również wnętrza art deco, czy w stylu skandynawskim. Architekt powinien posiadać umiejętność poruszania się w różnych stylach projektowych, a sztuką jest, aby wnętrza niezależnie od stylu, były autentyczne i piękne.

W projektowaniu najtrudniejsze jest... Pozostanie asertywnym w stosunku do wyznaczonych terminów projektowych. Czasem, niezależnie od projektanta, projekt wymyka się z ustalonych ram czasowych.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... Najprzyjemniejszy jest sam proces projektowy. Począwszy od koncepcji, nakreślenia kierunku i stylu wystroju wnętrza, poprzez dobór konkretnych materiałów wykończeniowych, a skończywszy na precyzowaniu detali projektowych. Ogromną satysfakcją jest, gdy z pustej przestrzeni powstaje wnętrze z duszą, z którego cieszy się zarówno Inwestor, jak i projektant.

Inspiracją w pracy są dla nas ... Piękno – w szerokim znaczeniu tego słowa – wyrażane poprzez muzykę, naturę, ludzi.

W polskich projektach najbardziej denerwują nas... Uważamy, iż jest bardzo wielu, dobrych polskich architektów, którzy projektują budynki i wnętrza na wysokim poziomie.

Marka, która nas nieustannie zachwyca... Nasze serca niewątpliwie skradły włoskie marki. Produkty te mają idealne proporcje, świetnie dobrane materiały, z których są wyprodukowane,  doskonałe wykonanie. Niewątpliwie wyznaczają trendy w światowym designie.

Naszym ulubionym kolorem we wnętrzu jest... Oczywiście biel, szarości, czerń. Są to kolory, które tworzą wnętrze, a innym razem stają się doskonałym tłem dla elementów, które chcemy podkreślić, wydobyć.

Nasz ulubiony zagraniczny architekt to…. Zaha Hadid – niepodważalna ikona architektury

Nasz faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to…  Trudno ograniczyć się do jednego faworyta. Jest wielu znanych projektantów form przemysłowych i wzornictwa, którzy są marką sami w sobie, należą do nich niewątpliwie Patricia Urquiola, Karim Rashid czy Tokujin Yoshioka.

Gdybyśmy nie zostały architektkami wnętrz zapewne byłybyśmy… hmm...dobre pytanie…