MM Architekci | Dekorian Home
Małgorzata Bacik
Projektantka

MM Architekci

Pracownia Projektowa MM Architekci znajduje się w Tarnowie. Tworzą ją mgr inż. architekt Małgorzata Bacik i mgr inż. Andrzej Bacik, absolwenci Politechniki Krakowskiej. Wykonują projekty architektoniczno-budowlane oraz projekty wnętrz prywatnych i publicznych, głównie na terenie Polski południowej.

O swojej filozofii MM Architekci mówią: „Staramy się tworzyć oryginalne, a jednocześnie spersonalizowane aranżacje, kreować przestrzeń, w której nasi klienci będą się dobrze czuć i będą mieli możliwość odpocząć. Dbamy o to, by nasze realizacje były ponadczasowe i wyglądały dobrze również za kilka lat.” Projekty MM Architekci zostały docenione w magazynach wnętrzarskich takich jak: „Weranda”, „Weranda Country”, „Cztery Kąty”, „Living Room” i „Decoration&Design”.  

Strona pracowni: www.mmarchitekci.pl

Mój ulubiony styl projektowania to... modern classic.

W projektowaniu najtrudniejsze jest... poznanie potrzeb klienta po to, aby stworzyć wnętrze „uszyte na miarę”, skrojone tylko dla danej osoby, rodziny, firmy, a zarazem zgodne z moim gustem i poczuciem estetyki.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... znajdywanie nowych „odlotowych” materiałów, a także łączenie stylu nowoczesnego z klasyką, np. designerskiej tapety z komodą w stylu biedermeier.

Inspiracją w pracy są dla mnie... filmy i książki osadzone w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Estetyka i używane w tym okresie szlachetne materiały wykończeniowe bardzo mi odpowiadają. Wiele cennych doświadczeń dostarczają mi również podróże zagraniczne, szczególnie do Włoch i Francji. Staram się oddać trochę klimatu tamtych miejsc w moich projektach.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... zapominanie o kontekście miejsca, np. próba kreowania w bloku z wielkiej płyty estetyki dworu szlacheckiego. 

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... Cole&Son, Mutina, Ornamenta, Gervasoni, Moooi.

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... ciepła szarość, chłodny beż, biel.

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to Antoni Gaudi, którego cenię za niepowtarzalny i nieoczywisty styl.

 Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Patricia Urquiola, Philippe Starck, Antonio Citterio.

 Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym... nie wyobrażam sobie, abym mogła robić coś innego.

<