MM Architekci | Dekorian Home
Małgorzata Bacik
Projektantka

MM Architekci

Pracownia Projektowa MM Architekci znajduje się w Tarnowie. Tworzą ją mgr inż. architekt Małgorzata Bacik i mgr inż. Andrzej Bacik, absolwenci Politechniki Krakowskiej. Wykonują projekty architektoniczno-budowlane oraz projekty wnętrz prywatnych i publicznych, głównie na terenie Polski południowej.

O swojej filozofii MM Architekci mówią: „Staramy się tworzyć oryginalne, a jednocześnie spersonalizowane aranżacje, kreować przestrzeń, w której nasi klienci będą się dobrze czuć i będą mieli możliwość odpocząć. Dbamy o to, by nasze realizacje były ponadczasowe i wyglądały dobrze również za kilka lat.” Projekty MM Architekci zostały docenione w magazynach wnętrzarskich takich jak: „Weranda”, „Weranda Country”, „Cztery Kąty”, „Living Room” i „Decoration&Design”.  

Strona pracowni: www.mmarchitekci.pl

Mój ulubiony styl projektowania to... modern classic.

W projektowaniu najtrudniejsze jest... poznanie potrzeb klienta po to, aby stworzyć wnętrze „uszyte na miarę”, skrojone tylko dla danej osoby, rodziny, firmy, a zarazem zgodne z moim gustem i poczuciem estetyki.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... znajdywanie nowych „odlotowych” materiałów, a także łączenie stylu nowoczesnego z klasyką, np. designerskiej tapety z komodą w stylu biedermeier.

Inspiracją w pracy są dla mnie... filmy i książki osadzone w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Estetyka i używane w tym okresie szlachetne materiały wykończeniowe bardzo mi odpowiadają. Wiele cennych doświadczeń dostarczają mi również podróże zagraniczne, szczególnie do Włoch i Francji. Staram się oddać trochę klimatu tamtych miejsc w moich projektach.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... zapominanie o kontekście miejsca, np. próba kreowania w bloku z wielkiej płyty estetyki dworu szlacheckiego. 

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... Cole&Son, Mutina, Ornamenta, Gervasoni, Moooi.

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... ciepła szarość, chłodny beż, biel.

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to Antoni Gaudi, którego cenię za niepowtarzalny i nieoczywisty styl.

 Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Patricia Urquiola, Philippe Starck, Antonio Citterio.

 Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym... nie wyobrażam sobie, abym mogła robić coś innego.

Czas generowania strony: -1674802815,41s