Minimoo | Dekorian Home
Marta Pala Szczerbak
Projektantka

Minimoo

Minimoo to autorska pracownia specjalizująca się w kompleksowym projektowaniu architektury wnętrz domów prywatnych, apartamentów, mieszkań w małej oraz dużej skali, lokali użyteczności publicznej. Każdy temat projektowy traktowany jest bardzo indywidualnie i nieszablonowo, jest dostosowywany do skali oraz budżetu danej inwestycji.

Właścicielką pracowni Minimoo i główną projektantką jest Marta Pala-Szczerbak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, kierunek: Architektura Wnętrz , wcześniej absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie- dyplom na kierunku Ceramika Artystyczna. Marta Pala-Szczerbak do nowych wyzwań projektowych podchodzi z dużym entuzjazmem, projektowanie sprawia jej wiele radości i chciałaby swoją energią zarazić również swoich klientów, aby realizacja ich inwestycji była jak najbardziej komfortowa i satysfakcjonująca.

Założycielka pracowni MINIMOO może pochwalić się wygraną w konkursie dla architektów organizowanym przez miesięcznik VILLA (czerwiec 2014). Brała również udział w wielu plenerach malarskich krajowych i międzynarodowych oraz wystawach. Jej prace były publikowane w „The Designer Magazine”, co świadczy o nieszablonowości i wykonywaniu pracy z prawdziwą pasją.

www.minimoo.pl

Mój ulubiony styl projektowania to... minimalizm i styl industrialny, jednak w swoich projektach nie ograniczam się do jednego stylu. Nie lubię też podążania za aktualnie modnym stylem. Takie mody, trendy, szybko przemijają, a projekty domów, apartamentów wykonujemy na lata, a nie tylko na jeden sezon. Ważne jest dla mnie stosowanie we wnętrzach dobrych jakościowo, dobrze zaprojektowanych przedmiotów.

W projektowaniu najtrudniejsze jest... tłumaczenie i udawadnianie wykonawcy, który mówi, że czegoś się „nie da zrobić”, że jednak się da :) Samo projektowanie to wielka przyjemność i nigdy nie sprawiało mi problemów, ani technicznych, ani w kwestii zestawiania ze sobą przedmiotów, barw.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... wybieranie wspólnie z klientami pięknych przedmiotów, ale najbardziej oglądanie efektu końcowego. Wizyta na budowie, kiedy wszystko już jest skończone, są wszystkie meble, dodatki. Słuchanie opinii zadowolonych klientów, że coś zostało dobrze zaprojektowane. Sesja zdjęciowa.

Inspiracją w pracy jest dla mnie... czasem samo wnętrze, jakie mam do zaprojektowania. Jego otoczenie, rozmowa z inwestorami o ich oczekiwaniach, ulubionych kolorach i materiałach. Inspirujące dla mnie są także podróże, które uwielbiam. Inspiracji szukać możemy wszędzie…

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... to że wiele z nich jest do siebie podobnych. Powtarzalność, kopiowanie, często nieudolne.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... jest wiele takich marek, jednak najbardziej Moooi, poza tym Moroso, Flos, B&B Italia…

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... nie ma takiego, wszystkie kolory są dobre, trzeba je tylko umiejętnie ze sobą zestawiać. O to chodzi w projektowaniu. Lubię biel, szarości, czerń

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to…. nie mam ulubionego, oglądam projekty wielu pracowni zagranicznych, jednak nie mam ulubionej. Cenię projekty Zahy Hadid za oryginalność

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to…projektanci: Jaime Hayon, Nika Zupanc, Marcel Wanders, Philippe Starck, Antonio Citterio…

Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym...nie wyobrażam sobie być kimś innym. Uwielbiam swoją pracę, projektowanie sprawia mi wiele radości.

<