maszroom | Dekorian Home


Maszroom

Pracownia projektowania wnętrz założona przez Karolinę Pogorzelską. Działa przy ul. Foksal w Warszawie i będzie świetnym adresem dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalność i odwagę projektową.


Karolina Pogorzelska, założycielka pracowni Maszroom mówi: "jestem projektantką wnętrz zakochaną w swojej pracy". Od wielu lat zajmuje się kreowaniem niekonwencjonalnych wnętrz mieszkań i domów. Jej celem jest tworzenie indywidualnych, najwyższej jakości projektów, w których łączę funkcjonalność i elegancję. Projektuje na zasadzie współpracy, potrafi odpowiedzieć na preferencje klientów i zaproponować niepowtarzalne i przemyślane rozwiązania, tak aby każdy w swoim mieszkaniu czuł się rzeczywiście jak u siebie, a jednocześnie wyjątkowo.


Strona www

Facebook

Mój ulubiony styl projektowania to...

Mieszanka stylów. Nie lubię ograniczeń i ram jakie tworzy trzymanie się jednego, konkretnego. Uwielbiam łączyć różne, często pozornie do siebie niepasujące stylistyki. Praktycznie w każdym stylu jestem jestem w stanie znaleźć elementy, które są zgodne z moim poczuciem estetyki i staram się to wykorzystywać w swoich projektach.

W projektowaniu najtrudniejsze jest...

Oderwanie się od ciągłego myślenia o projektach. Kumulacja pomysłów z jednej strony daje potężnego kopa energii, ale na dłuższą metę potrafi być wyczerpująca.

W projektowaniu najprzyjemniejszy jest...

Kontakt z odważnym klientem, który nie boi się wyjść poza schemat i doceni niesztampowe rozwiązania. Zawsze staram się pokazać, że cały proces projektowania jest przyjemnym doświadczeniem, ale klient który tak jak ja ekscytuje się projektem, jest przysłowiową wisieńką na torcie.

Inspiracją w pracy jest dla mnie...

Każdy dzień. Staram się prowadzić ciekawe życie, tak aby nie marnotrawić czasu. Regularnie odwiedzam galerie, muzea, dużo podróżuję. Na koniec dnia mam nie tylko poczucie spełnienia, ale dziesiątki pomysłów, które następnie wykorzystuję w pracy.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie...

To samo, co w zagranicznych. Nie dzielę projektów na polskie i niepolskie, tylko na wyjątkowe, przeciętne i słabe. Dużo wymagam od innych, ale najwięcej od siebie i na swoje projekty patrzę najbardziej krytycznym okiem.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca...

To m.in. Lee Broom, CTO Lighting, Baxter, Arte, Gubi… Jest tyle pięknych produktów, że nie mogę się zdecydować tylko na jedną firmę.

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest...

Każdy kolor, który pasuje do koncepcji wnętrza. Nie ma złych kolorów, są tylko źle dobrane.

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to…

Mistrz Frank Lloyd Wright. Geniusz, który wyprzedził swoje czasy. Kilka jego projektów miałam przyjemność obejrzeć na żywo, ale moim marzeniem jest wizyta w Fallingwater. Koniecznie mglistą jesienią, kiedy panuje najbardziej magiczna atmosfera.

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to…

Studio Job. Wyjątkowe, kontrowersjne projekty, tylko dla odważnych.

Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym...

Nieszczęśliwa. Projektowanie wnętrz jest moim ukochanym zawodem i jestem pewna, że żaden inny nie dałby mi aż tyle satysfakcji. Jest to praca, która ma idealne proporcje kreatywności i zmysłu technicznego. Bez technicznej wiedzy wykonywanie tego zawodu byłoby niemożliwe, bez kreatywności natomiast byłoby bezbarwne.

Czas generowania strony: -1721113170,66s