Marta Wanat | Dekorian Home
Marta Wanat
Projektantka

Marta Wanat

Ambicją pracowni Marty Wanat jest tworzenie przestrzeni charakteryzujących się funkcjonalnością i czystością formy. Szczególną rolę w projektowaniu odgrywa dobór wysokiej jakości materiałów, które wpływają na standard wykończenia projektowanej powierzchni.

Marta Wanat Projektowanie Wnętrz to autorska pracownia projektowa specjalizująca się w projektowaniu wnętrz zarówno prywatnych , jak i publicznych. Pracownia  realizuje  inwestycje na terenie całego kraju, szczególnie na terenach i aglomeracjach skupionych wokół Krakowa i Katowic. Ostatnio pracownia rozszerzyła swą działalność poza granice Polski projektując dla inwestorów z Luksemburga i Francji.

Marta Wanat – założyciel i główny projektant, absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz oraz Instytutu Sztuk Pięknych. Od kilku lat z powodzeniem pracuje jako architekt wnętrz tworząc aranżacje trafiające w indywidualne potrzeby i gusta inwestorów. Jak sama mówi, podstawą do udanej współpracy jest dla niej dobra komunikacja i wzajemne zrozumienie, co pozwala  zaprezentować najbardziej optymalne rozwiązania. W projektowaniu stawia na prostą i nowoczesną formę, dzięki której wydobywa piękno wnętrza.

 www.martawanat.pl

 

Mój ulubiony styl projektowania to... Staram się  nie ograniczać do jednego konkretnego kierunku w projektowaniu. Niemniej jednak zawsze dążę do tego , aby zaprojektowana przeze mnie przestrzeń cechowała się pełną funkcjonalnością i ponadczasową formą.  Zawsze staram się , aby mój projekt był spoiwem między tym, co nowoczesne  i  charakterystyczne dla danej przestrzeni.

W projektowaniu najtrudniejsze jest... W trakcie każdego procesu projektowego borykam się z różnymi problemami. Niejednokrotnie  problemów przysparzają typowo techniczne przeszkody , utrzymanie odpowiednich terminów oraz dopilnowanie , aby efekt końcowy nie odbiegał od założeń , jakie przyjęłam na początku współpracy z klientem.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... nieograniczona ilość form, faktur i kolorów dających wiele możliwości. Nie ukrywam też, że największą frajdą i komplementem jest dla mnie słowo uznania  wypowiedziane  z ust klienta po skończeniu realizacji- wtedy wiem, że zadanie zostało wykonane.

Inspiracją w pracy jest dla mnie... Codzienna praca stwarza mi różnorodne okazje do spotkań z ludźmi, obcowania z designem i szeroko pojętą sztuką projektową. Ta możliwość  dostrzegania piękna w rzeczach i produktach , z którymi spotykamy się na co dzień jest dla mnie motorem do działania  i sprawia, że ciągle nie przestaję szukać.               

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... Myślę, że zarówno w projektach polskich jak i zagranicznych projektantów niejednokrotnie można się spotkać z powtarzalnością form i ślepym pędem za niekoniecznie  ciekawymi trendami, które dosyć szybko przemijają. Wynikiem tego jest wnętrze, które  traci na swej atrakcyjności i przekreśla jedno z głównych założeń w projektowaniu – ponadczasowość.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... Jest ich sporo i każdą cenię za coś innego. Uwielbiam Moooi za poczucie humoru i niestandardowe podejście do formy,czy też Vibię za prostotę i funkcjonalność.

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... Lubię, gdy wnętrze jest ciepłe i przyjemne, dlatego z chęcią stosuję beże, ciepłe szarości i oczywiście niezawodne połączenie bieli i czerni. 

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… Myślę, że trudno byłoby mi wskazać jednego konkretnego architekta. Cenię zarówno klasyków architektury , jak i współczesnych twórców.

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Marcel Wanders

Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym... Od zawsze odczuwałam potrzebę tworzenia, więc zapewne nie uciekłabym daleko od projektowania i  wybrałabym zawód związany z kreacją i sztuką.

Czas generowania strony: -1702068108,44s