Klaudia Tworo | Dekorian Home

Klaudia Tworo
Projektantka

Klaudia Tworo

Klaudia Tworo, założycielka i główny projektant w Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz, jest absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W jej pracowni powstają nowoczesne wnętrza w eleganckim wydaniu. Projekty wyróżniają się dbałością o detal i funkcjonalność przestrzeni. Sztuka już od najmłodszych lat była dla niej zabawą i choć forma sztuki jaką dziś wykonuje jest trochę inna to entuzjazm tworzenia pozostał w niej ten sam. Projektowanie wnętrz i dziedziny pokrewne stały się jej pasją, z którą ma szczęście obcować każdego dnia. Każdy nowy projekt traktuje jako indywidualne wyzwanie, starając się aby idealnie wpasowywał się w potrzeby klienta.


Uważa, że wnętrza to nie tylko cztery ściany, w których mieszkamy ale także, miejsce w którym domownik powinien czuć się bezpiecznie, komfortowo, swobodnie i świeżo. Na pierwszym miejscu stawia więc funkcjonalność, zależy jej bowiem aby mieszkanie stało się maksymalnie wygodne w użytkowaniu. Jednocześnie dąży do osiągnięcia spójności projektowej i indywidualności każdego projektu, co stara się wyrazić poprzez zróżnicowane lecz nawiązujące do siebie materiały, formy, tekstury, kolory, światła i kształty. Miłośniczka designu z krajów byłego Beneluksu. W swych projektach dąży również do ponadczasowych rozwiązań, które przeciwstawią się szybko zmieniającym się trendom.

 

www.klaudiatworo.com

 

Mój ulubiony styl projektowania to... nowoczesny ale w eleganckim wydaniu. Zachwycają mnie ponadczasowe naturalne materiały, wzory i kolory.

W projektowaniu najtrudniejsze jest... Każdy projekt niesie ze sobą inne wyzwania, ale najtrudniejszą fazą projektu jest zawsze jego realizacja.  Na tym etapie bardzo ważny jest dobór profesjonalnej ekipy remontowej i rzetelne doglądanie zgodności z projektem. Jedno niedopatrzenie może zadziałać jak  efekt domina i pociągnąć za sobą szereg problemów.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... Cały proces projektowy jest dla mnie zawsze bardzo ekscytujący. Każdy nowy projekt to kolejne kreatywne wyzwanie. Nie pozwalam sobie na machinalne projektowanie, zawsze staram się przemycać do projektów nowe rozwiązania. Oczywiście wisienką na torcie jest zadowolona twarz inwestora.

Inspiracją w pracy jest dla mnie... Wiele rzeczy mnie inspiruje. Na bieżąco śledzę wszystko to co dzieje się  w świecie designu.  Często zachwycają mnie prace innych projektantów z całego świata. Dużo wynoszę też z podróży. Uwielbiam fraktale występujące w przyrodzie i zestawienia naturalnych materiałów.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... Papugarstwo.  Często widzę, projekty przekalkowane z innych. Uważam, że jeśli ktoś nazywa się projektantem, powinien wysilić się na kreatywność. Inspirujmy się- nie kopiujmy.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... Bisazza. Uwielbiam mozaiki. Oglądam, każdą kolekcje tej marki z opuszczoną szczęką :)

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... Mówi się, że czerń nie jest kolorem bo pochłania światło, ale to właśnie ta barwa jest moją ulubioną. Jest bardzo elegancka i uniwersalna w zestawieniu z innymi kolorami. Miewam też,  chwilowe oczarowania zestawieniami kolorów, obecnie na przykład urzeka mnie szarości lub granaty w połączeniu z miedzią.

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to…. Nie mogłabym wybrać jednego. Zresztą, człowiek bywa zmienny a jego  poglądy i upodobania z czasem przybierają zupełnie inny kształt.  Dziś  zachwycają mnie wnętrza Kelly Hoppen.  Filip Vanryckeghem i Francis Luypaert to także projektanci, do których zaglądam z nostalgią. 

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Jest ich wielu. Philippe Starck np. zawsze wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Jego produkty są niby oczywiste a jednak inne niż wszystkie

Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym... nieszczęśliwa :)

Czas generowania strony: -1713138935,87s