KBW architektura i design | Dekorian Home
Katarzyna Baworowska-Wolf
Projektantka

KBW architektura i design

KBW architektura i design to autorska pracownia Katarzyny Baworowskiej-Wolf, absolwentki Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej oraz Architektury Wnętrz Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu.

Pracownia zajmuje się tworzeniem projektów architektonicznych oraz kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i komercyjnych.

Tworzenie wnętrz to nie tylko łączenie kolorów, struktur i materiałów, ale również wprowadzanie zasad ergonomii i funkcjonalności dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Przygotowując projekt musimy niejednokrotnie wejść „w buty Klienta”, określić upodobania, nawyki i bariery. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć optymalne wnętrze, w którym właściciel poczuje się naprawdę komfortowo. Klienci często z braku czasu, czy też nieznajomości rynku i branży budowlanej tracą chęć i zapał do samodzielnej realizacji zamówionego projektu. Wiedząc o tym, staramy się kompleksowo ich odciążyć i od momentu akceptacji projektu przejąć na siebie wszystkie obowiązki, wprowadzając klienta do wymarzonego domu. Czy też przy projektach komercyjnych, zajmujemy się tworzeniem przyjaznej przestrzeni do pracy, która pobudza kreatywność, pomaga skupić uwagę, nie rozprasza, a zarazem relaksuje.

Pracownia tworzy wnętrza na bazie nowoczesności, jednak z zachowaniem swobody łączenia różnych stylów, gry formą, światłem i kolorem oraz dodatkami, które personalizują inwestycję, a jednocześnie wpisują się w kanony zmieniających się trendów.

Mój ulubiony styl projektowania to… modernizm połączony ze stylem industrialnym. Chociaż tak naprawdę pasjonuje mnie projektowanie w różnych stylach. Dostosowuję się do potrzeb klienta, dzięki czemu powstają najciekawsze wnętrza. 

W projektowaniu najtrudniejszy jest… Czas klienta, a właściwie jego brak — to klucz do udanej współpracy i spełnienia oczekiwań. Wiele biur oferuje projektowanie przez internet — rozumiem wnętrza inwestycyjne i pod wynajem, ale jak pokazać klientowi drogą elektroniczną odcień, fakturę i twardość kanapy, na której ma spędzać każdy wieczór? Bezpośrednia współpraca to podstawa powstania wymarzonego wnętrza.

W projektowaniu najprzyjemniejsza jest… Możliwość wyjścia poza ramy i szablony. Zachwyt klienta daje nieprzeciętną satysfakcję.

Inspiracją w pracy jest dla mnie... Wszystko, co nas otacza. Czasami małe i pozornie odrębne rzeczy tworzą spójną całość.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... Brak dokładności i przemyślenia projektu pod każdym kątem. Nie tylko wizualnym, ale i funkcjonalnym, ergonomicznym i wykonawczym. Szczególnie rażące w przypadku tworzenia kolejnych barier architektonicznych.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... Fascynują mnie włoskie marki. Jednak coraz częstsza współpraca z  młodymi, polskimi projektantami i artystami uzmysłowiła mi, jak niepowtarzalne rzeczy tworzą. 

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... Kolor, który zachwyci klienta. Czasami wcześniej nieprzekonujący kolor w połączeniu z całością, zmienia się właśnie w ten jedyny i niepowtarzalny. Lubię tworzyć proste wnętrza, które opierają się na bieli, szarościach i czerni. Zawsze jest to jednak baza do połączenia z kolorem dodatków, struktur i materiałów. Fascynują mnie barwy, które zmieniają się pod wpływem różnego oświetlenia. 

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… Zaha Hadid. Dla mnie zawsze ponadczasowa. Nie bała się wyjść poza sztampę i łamać wielu barier.

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Trudno wskazać jednego designera. Na pewno w grupie ulubionych twórców znajdą się takie nazwiska jak Philippe Stark, Ray i Charles Eames, Karim Rashid, Patricia Urquila. 

Wśród polskich designerów urzekają mnie... prace Oskara Zięta, Tomasza Rygalika, Piotra Kuchcińskiego Rusin&Czop, Monomoca. Cieszę się, że w Polsce jest coraz więcej młodych designerów, którzy tworzą naprawdę niezwykłe formy. Uwielbiam polski design.

Gdybym nie została architektem wnętrz, zapewne byłabym... Architektem i architektem wnętrz. Nie wyobrażam sobie siebie w innej roli. Już od dziecka było to moje marzenie.

Czas generowania strony: -1686200707,79s