Jałocha Design Iwona Jałocha | Dekorian Home


Jałocha Design Iwona Jałocha

Iwona Jałocha – absolwentka Studium Architektury Wnętrz w Katowicach, projektantka, dekorator wnętrz oraz pasjonatka wzornictwa przemysłowego. Związana z designem od 2006 roku, efektem pracy było założeniem w 2013 roku pracowni Jałocha Design Iwona Jałocha. W 2019 roku, nominowana jako jeden z 5 twórców najlepszych rozwiązań podczas 4 Design Days w pierwszej edycji konkursu DESIGN-it-UP – "fortepian z materiału folia". W pracowni powstają zarówno wnętrza mieszkalne jak i przestrzeni publicznej. Projekty które realizuje znajdują uznanie nie tylko w Polsce ale również i za granicą.

“Projektowanie wnętrz a także wzornictwo przemysłowe stało się moją pasją, z którą staram się obcować każdego dnia. Chcąc być dobrym projektantem wnętrz, muszę posiadać sporą wiedzę na temat rozwiązań technicznych, ale i również dotyczącą właściwości materiałów, ergonomii oraz funkcjonalności. Wiedza techniczna to dla mnie worek bez dna i nawet z dużym doświadczeniem staram się ją  poszerzać na bieżąco w miarę rozwoju a także pojawiania się nowości na rynku.

Najbardziej cenię sobie dobra współpracę na każdym etapie z wykonawcami od których w zależy efekt końcowy."

https://www.facebook.com/desingerandfashion


Mój ulubiony styl projektowania toMogę zaprojektować wnętrze w każdym stylu, wszystko to zależy od upodobań i wymagań klienta ale bliski mojemu sercu jest:

Styl nowoczesny, w którym przeważa minimalizm. W takim stylu przede wszystkim stawiam na przestrzeń. Lubię uporządkowane, funkcjonalne wnętrza.

Preferuję również styl loftowy, który cechuje proste, surowe a także minimalistyczne wnętrze niekoniecznie "zimne" ale przyjemne i przytulne dla oka.

Uwielbiam również styl eklektyczny który pozwala na łączeniu różnych stylów co pozwala na odrobinę szaleństwa.

W projektowaniu najtrudniejsze jestOderwanie się od projektu i zdecydowanie za krótka doba. Kocham również wzornictwo które jest moją pasją a na które czasami nie wystarcza mi już czasu.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest… Głowa pełna pomysłów, a także zadowolenie moich klientów.

Inspiracją w pracy jest dla mnie… Czerpię inspirację zewsząd, czy to ze spotkań z klientami czy też z przechadzki ulicą jazdy samochodem. To impuls, który w mojej głowie tworzy coś niepowtarzlnego. Zarówno targi wnętrzarskie jak i szkolenia pozwalaja na tworzenie czegoś innowacyjnego.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie… Myślę, że to indywidualna sprawa każdego z nas.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca…Cenię włoski design, który mnie inspiruje. Cenię również wiele polskich marek proponujących nieszablonowe rozwiązania.

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest… I tu chyba nie będę się wyrózniać jak powiem, że jest to kolor szarości. Uwielbiam również pastelowe barwy i łączenie ich w niebanalny sposób. Wydzielenie przestrzeni kolorem to fajna zabawa, która daje możliwość podziału stref dla uzyskania ciekawego efektu.

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to…Tom Dixon. Bardzo cenię również Studio Rygalik, Barańska Design a także Iwona Kosicka Design za przepiękne innowacyjne wzornictwo.

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to…Iwona Kosicka Design za przepiękny model huśtawki.

Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym… Policjantką, to marzenie towarzyszyło mi już od dzieciństwa.


Czas generowania strony: -1716823111,48s