Imforma | Dekorian Home

Iwona Marciniak
Architekt wnętrz

Imforma

Imforma to autorska pracownia projektowa, która rozpoczęła swoją działalność w 2010 r. Współtworzoną ją wykwalifikowani specjaliści z zakresu architektury wnętrz, którzy zajmują się projektowaniem wnętrz prywatnych jak i użyteczności publicznej.

Założycielką pracowni i główną projektantką jest Iwona Marciniak, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, kierunek: Architektura Wnętrz, która stawia przede wszystkim na funkcjonalność przestrzeni, z której wydobywa to, co najlepsze i niezbędne do stworzenia komfortowych, harmonijnych i przyjaznych wnętrz. Ceni sobie ponadczasowość i naturalność materiałów oraz odważne łączenie estetyki i stylistyki. Dąży do osiągnięcia kompromisu między wizją projektanta a zamysłem inwestora, tak aby wspólnie stworzyć unikalny klimat wnętrza. Projektowanie to dla niej nie tylko praca, to także ogromna przyjemność i wielka pasja, w której nieustannie zmierza do podnoszenia standardów.

Pracownia współpracuje ze specjalistami z różnych branż (budowlanej, wyposażenia wnętrz, oświetlenia), dzięki czemu ma pewność, iż w pełni wykorzystuje możliwości innowacyjnych rozwiązań w projektowanych wnętrzach.

 www.imforma.pl

Mój ulubiony styl projektowania to… Nie mam ulubionego stylu, to klienci wyznaczają kierunek projektowania, a ja staram się sprostać ich oczekiwaniom. Jednak najbliżej mi do nowoczesnych aranżacji wnętrz, które będąc jednocześnie ciepłe i przytulne, tworzą prawdziwy dom.

W projektowaniu najtrudniejsze jest... Sprostanie oczekiwaniom inwestora, który nie potrafi się zdecydować na konkretne rozwiązania. Utrudnia to bardzo pracę, szczególnie w końcowej fazie, kiedy projekt jest gotowy, a klient nagle zmienia koncepcję i trzeba zaczynać wszystko od nowa. Cała reszta to czysta przyjemność.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... Kiedy wizja powstająca w głowie przeradza się w projekt, a ten staje się rzeczywistością. Kiedy wiem, że moje pomysły pokrywają się z oczekiwaniami klienta i są przez niego docenione. To daje mi największą satysfakcję.

Inspiracją w pracy jest dla mnie... Otaczający mnie świat.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... Wolę skupiać się na pozytywnych stronach, a jest ich bardzo dużo. Polski design w niczym nie odbiega od rynku światowego.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... Jest wiele takich marek, ale wsród polskich szczególnie zachwyca mnie wzornictwo firmy Chors, która goni światowe trendy i nieustannie się rozwija.

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... Nie mam ulubionego koloru. Przy odpowiedniej kompozycji barw i struktur każdy projekt staje się wyjątkowy.

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to... Ciężko wybrać jednego. Uwielbiam włoskie aranżacje – połączenie lekkości i dbałości o detale.

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Zdecydowanie stawiam na polskich projektantów. Mamy wielu dobrych designerów, którymi  można się pochwalić.

Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym... Nie wyobrażam sobie, że mogłabym być kimś innym. Od dziecka uwielbiałam ciągłe przemeblowania własnego pokoju i zabawę kolorami. Malowałam meble, ściany, oklejałam fronty szafek. Projektowanie to po prostu moja pasja.

Czas generowania strony: -1718755439,73s