iHome Studio | Dekorian Home

Barbara Godawska
Projektantka

iHome Studio

iHome Studio jest autorską pracownią projektową. Pod nazwą kryje się doświadczenie oraz ogromna pasja do projektowania architektury wnętrz. Założycielką i główną projektantką iHome Studio jest Barbara Godawska. Pracownia zajmuje się w szczególności projektami wnętrz mieszkalnych, ale także biurowych i komercyjnych. 

Projekty tworzone w iHome Studio charakteryzuje prostota i funkcjonalność, dzięki czemu wnętrza zyskują uniwersalność i ponadczasowy charakter. W doskonały sposób łączą w sobie nowoczesność z elementami klasycznymi czy też retro. 

Ogromną zaletą pracowni jest podejście, mające na celu dokładne poznanie potrzeb, wymagań i stylu życia Inwestora. Każdy kolejny projekt jest nowym wyzwaniem, traktowanym wyjątkowo i indywidualnie. Urządzanie wnętrz to nie tylko aranżacja przestrzeni, ale i przygoda, którą architekci iHome Studio chcą przeżyć wspólnie z Klientem. Dokładają przy tym wszelkich starań, aby efekty tej pracy spełniały oczekiwania obu stron. Dlatego współpraca ta to nie tylko projekt, ale pełne zaangażowanie w jego realizację. Mocną stronę stanowią również wysoka jakość stosowanych materiałów, dbałość o formę i detale we wnętrzu, a także sprawdzeni wykonawcy z wieloletnim doświadczeniem. 

Strona pracowni: www.ihomestudio.pl

Mój ulubiony styl projektowania... jest przede wszystkim funkcjonalny. Udomowiony minimalizm, nowoczesny, oszczędny w formy i barwy. Czasem lubię wplatać we wnętrze elementy retro, industrialne, klasyczne, aby projekt nabrał indywidualnego charakteru, jednak zawsze bazą jest prosty, nowoczesny styl.

W projektowaniu najtrudniejsze jest... znalezienie kompromisu między swoją wizją a wizją Inwestora.

W projektowaniu najprzyjemniejszy jest... etap realizacji projektu, kiedy to, co w głowie i „na papierze" staje się rzeczywistością. 

Inspiracją w pracy jest dla mnie... prawie wszystko! Od pięknie skrojonych wnętrz najwybitniejszych światowych projektantów, przez modę, w której dostrzegam inspirujące zestawienia faktur i kolorów, aż do straganu warzywniaka z pięknie ułożonymi produktami. Inspiracją są spotkania z Klientami, którzy często nieświadomie zasiewają ziarenko zmieniające się potem w coś pięknego.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... Jeśli mówimy o projektach będących dziełem i wizją własną autora, to nic mnie nie denerwuje. Widzę coraz lepsze projekty. 

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... Jest ich mnóstwo. Trudno wymienić  jedną czy nawet trzy. Perfekcją formy i szlachetnością materiałów zachwycają mnie od zawsze włoskie marki wyposażenia i oświetlenia. Skandynawskie uwielbiam za oszczędność i minimalizm. W końcu nasze polskie marki, których wzornictwo nie od dziś jest na światowym poziomie.

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... i tu pewnie nie będę oryginalna: szarość i biel. Szary kocham w każdej postaci. Najchętniej zestawiony z bielą, czernią, drewnem. Nie jest to kolor smutny jak wiele osób sądzi, lecz neutralny.  Wnętrza w szarościach są uniwersalne i ponadczasowe; dają się zestawić z dowolnym odcieniem z palety barw.

 Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… Jest kilku zagranicznych projektantów, których cenię i lubię, jednak gdybym szczerze miała wskazać swojego ulubionego, byłaby to polska pracownia. 

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Oskar Zięta za produkty, które są piękne i inne niż wszystko. Paola Navone za pewną sofę, w której zakochałam się wieele lat temu i kocham ją do dziś (sofa Chester dla marki Baxter).

Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym... Nie potrafię sobie wyobrazić.

Czas generowania strony: -1721108504,28s