IDEALNIE | Dekorian Home

IDEALNIE

IDEALNIE Pracownia Projektowa to autorska pracownia architektury wnętrz, krajobrazu i projektowania mebli prowadzona przez mgr. Inż. Dagmarę Iwańską.

O pracowni:

IDEALNIE to kreatywne, indywidualne i luksusowe projekty wnętrz, mebli i ogrodów. Założycielką i głównym projektantem w IDEALNIE Pracownia Projektowa, jest mgr inż. Dagmara Iwańska - absolwentka wydziału Architektury wnętrz i wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Architektury krajobrazu na SSW w Sopocie.

"Jestem właścicielem Pracowni Projektowej IDEALNIE - dosłownie „złotego” biura w centrum Gdańska. Oprócz codziennej, niezwykle kreatywnej pracy w IDEALNIE, szkolę przyszłych projektantów wnętrz i mebli w prywatnej akademii artystycznej. 

Jednym z moich największych osiągnięć było dostanie się na staż do Zaha Hadid Architects w Londynie – jednego z najlepszych biur architektonicznych na świecie (tzw. Star Architects). Następnie w Danii projektowałam sklepy takich marek jak VILA, Vero  Moda czy Jack&Jones. W Polsce zaś współrealizowałam wysokiej jakości projekty: od pięknych, wysokobudżetowych mieszkań, domów dla krezusów branży spożywczej do wnętrz Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

W IDEALNIE oprócz projektów wnętrz wykonuję także projekty mebli pod produkcję. Mam na koncie zrealizowaną luksusową kolekcję mebli dziecięcych (www.barste.com) i obecnie kończę projekty mebli wypoczynkowych dla nowego inwestora.

Dzięki temu, że regularnie się rozwijam, aktualizuję wiedzę i pracuję przy projektach każdej skali, czuję się mocnym autorytetem w tych dziedzinach.

Dbam o to, aby wnętrza sygnowane moim logo były niepowtarzalne, a funkcjonalność i estetyka wnętrz przewodnimi wartościami podczas projektowania. Moim celem jest wytworzenie ciepła domowego ogniska, nawet w nowoczesnym i ekstrawaganckim wydaniu. Do tego potrzebne są lata doświadczeń. Uważnie słucham inwestorów. Szczególną uwagę poświęcam dbałości o detale i opiece nad projektem w trakcie realizacji. Bez idealnego wykonania nawet najlepszy projekt pozostanie tylko kartką papieru. Właśnie dlatego, od niedawna wykonujemy wnętrza o wysokim standardzie, także w usłudze pod klucz."

Na początku 2017 roku firma IDEALNIE Pracownia Projektowa została wyróżniona znakiem „Najlepsi 2017” na platformie Oferteo.pl, jako firma szczególnie polecana przez klientów. Została umieszczona na liście 10 najlepszych biur projektowych w województwie pomorskim. 

Mój ulubiony styl projektowania to… Lubię lawirować pomiędzy kilkoma stylami: nowoczesnym, HiTH, glamour i loft. Cenię indywidualizm, więc nazywam tą mieszankę - „modern eklektyzmem".

W projektowaniu najtrudniejsze jest... Konfrontacja kosztów, budżetu z zaakceptowaną przez klienta wizją i oczekiwanym efektem. Czasem trudno jest też połączyć oczekiwania męża z oczekiwaniami żony - pół żartem, pół serio, nie wiem, co jest gorsze. 

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest… Spędzanie czasu w zrealizowanej, zaprojektowanej przez siebie przestrzeni lub na zaprojektowanym meblu. Ale nie będę taką egocentryczką – uśmiechy klientów i ten komplement „Miałaś racje!” też są dla mnie nie mniej istotne.

Inspiracją w pracy jest dla mnie... Nowe technologie i możliwości, sztuka, moda, podróże. Wiele nowych pomysłów rodzi się w trakcie rysunków odręcznych, bez których zjawiskowy design nie ma szansy powstać.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... Powtarzalność rozwiązań, schematyczność i brak tzw. „zaginania przestrzeni”.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... Boca Do Lobo, Valevsky Home Jewelery, WonderWall, Muratto, United Nude, lubię odważne koncepty.

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... Każdy w metalicznym połysku: chrom, złoto, różowe złoto, miedź. Jestem typową sroką, która potrafi łączyć w projektach elementy spokojne z ekstrawaganckimi. Wierzę w zasadę tła i  bohatera.

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… Peter Marino, jego butikowe sklepy Diora, czy Chanel "rozwalają system".

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Marcel Wanders - geniusz produktowy. Zachwycam się jego kultowym wzornictwem, jak lampa Skygarden (Flos), czy przepiękne, wyjątkowe kafle Frozen Garden (Bisazza).

Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym… Policjantką w departamencie kryminalistyki lub jubilerem, patrząc na moje skłonności do pięknych materiałów.

 

 

Czas generowania strony: -1686382540,34s