HUK Architekci | Dekorian Home

Karolina Parkitna & Tomasz Huk
Architekci

HUK Architekci

Huk Architekci jest pracownią projektową założoną przez absolwentów Politechniki Krakowskiej: Karolinę Parkitną oraz Tomasza Huka.

Biuro specjalizuje się w projektowaniu architektoniczno-budowlanym oraz kompleksowym projektowaniu wnętrz. Zapewnia wsparcie w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od działań przedprojektowych, na finalnej realizacji kończąc. 

"Proces projektowy traktujemy jako twórcze poszukiwanie obejmujące wiele płaszczyzn. Naszym zdaniem o trafności projektu decyduje nie tylko podążanie za modnymi trendami, lecz przede wszystkim właściwe zdefiniowanie problemu projektowego. Każde zamierzenie, bez względu na skalę, traktujemy jako wyzwanie wymagające indywidualnego podejścia" - deklarują architekci. 

W swojej pracy architekci kładą nacisk na kreowanie nowych sposobów działania zastanej przestrzeni. Uważają, że każdy projekt musi być funkcjonalny, estetyczny i przejrzysty. Bardzo dużą wagę przywiązują do jakości i precyzji wykonania najmniejszego detalu. 

www.hukarchitekci.pl

Nasz ulubiony styl projektowania to... styl odzwierciedlający charakter użytkownika, dopasowany do jego potrzeb oraz potencjału istniejącej przestrzeni, który poprzez funkcjonalność oraz estetykę tworzy unikalny klimat we wnętrzach. 

W projektowaniu najtrudniejsze jest... poznanie i wcielenie się w rolę przyszłego użytkownika. Aranżując wnętrza, tworzymy przestrzeń życia naszych klientów, która powinna odzwierciedlać ich przyzwyczajenia, a nie nasze.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... proces tworzenia. Rozpoczynamy pracę od czystego arkusza papieru, wizja tego czym możemy go zapełnić jest ekscytująca. 

Inspiracją w pracy jest dla nas... otaczający nas świat, przede wszystkim natura oraz klient, dla którego projektujemy - to kim jest, jakie są jego pasje i zainteresowania.

W polskich projektach najbardziej denerwuje nas... staramy się nie denerwować. Nie mamy wpływu na prace innych projektantów, to rynek weryfikuje naszą branżę.  

Marka, która nas nieustannie zachwyca... wiele jest takich marek. Jeśli mielibyśmy wybrać tylko jedną, to zapewne byłaby to Vitra - marka, która w swoim portfolio posiada wiele ikon designu autorstwa światowej klasy projektantów. 

Naszym ulubionym kolorem we wnętrzu jest... biel. Jest doskonałym tłem dla wprowadzania pełnej gamy kolorów i faktur. 

Nasz ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… nie moglibyśmy wybrać jednego. Wielu architektów tworzy światowej klasy projekty. Niekiedy poruszając się w całkowicie odległych nurtach, kreują wyjątkowe przestrzenie, których nie sposób zestawić czy porównać. 

Nasz faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… projekty autorstwa małżeństwa Eamesów. Cenimy ich za pionierskie podejście do projektowania, którego efektem są ponadczasowe rozwiązania. 

Gdybyśmy nie zostali architektami wnętrz zapewne bylibyśmy... w bliższy lub dalszy sposób powiązani z branżą gdyż kreowanie przestrzeni sprawia nam ogromną satysfakcję.

Czas generowania strony: -1721107484,74s