goryjewska.górnisiewicz | Dekorian Home

goryjewska.górnisiewicz

Pracownia jest dziełem Agnieszki Goryjewskiej i Karoliny Górnisiewicz - architektek wnętrz, wykładowczyń na Krakowskiej Akademii na Wydziale Architektury Wnętrz. Partnerki biznesowe, a na co dzień przyjaciółki domatorki "nadają urok codziennym sprawom" - jak same mówią o swojej działalności.


Łączy je wrażliwość estetyczna, słabość do unikalnych dodatków i poczucie humoru. Inspirują - wnętrza w stylu skandynawskim i industrialnym, naturalne materiały i struktury. 

Wnętrza, które kreują są jasne i przestrzenne bez względu na metraż. Domy sygnowane nazwiskami architektek cechuje funkcjonalność, dbałość o najdrobniejsze detale. Pełne eklektycznych dodatków, bogate w naturalne, szlachetne materiały i różnorodne tkaniny i faktury mają cieszyć i rozpieszczać wizualnie mieszkańców.

www.yourinteriors.pl

Nasz ulubiony styl projektowania to... Dobrze czujemy się w stylu skandynawskim i minimalistycznym. Minimalizm jednak rozumiemy przez użycie niewielkiej ilości środków i szlachetnych materiałów. Cenimy sobie również eklektyzm, dlatego staramy się nie zamykać na jedną stylistykę.


W projektowaniu najtrudniejsze jest... Projektowanie jest wielowątkowym i złożonym procesem. Na pierwszym etapie największym wyzwaniem jest sprostanie oczekiwaniom klientów, będąc jednocześnie wiernym swojej wizji projektu. W późniejszych etapach, najtrudniejsze jest, aby wszystkie elementy zostały odpowiednio skoordynowane i przeprowadzone w odpowiednim czasie.

 
W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... Zadowolenie klientów oraz efekt końcowy zgodny z naszymi oczekiwaniami.

 
Inspiracją w pracy jest dla nas... Pierwszą i podstawową inspiracją jest natura, zawsze staramy się czerpać z tego, co jest perfekcyjne, w swojej „nie perfekcji”. Oczywiście oglądamy również prace światowych projektantów oraz  śledzimy trendy panujące w designie.

 
W polskich projektach najbardziej denerwuje nas...
Ciężar… Wydaje nam się, że powoli ten trend zaczyna się już zmieniać, ale wiele projektów w dalszym ciągu jest bardzo ciężkich, poważnych i określonych. Lubimy pozostawiać klientom możliwość zmiany aranżacji, nie traktujemy naszej pracy, jako skończonego dzieła, które nie ma w sobie za grosz luzu i niedopowiedzenia.

 
Marka, która nieustannie nas zachwyca...
Nie jesteśmy w stanie wybrać jednej… Na pewno Vibia, Bloomingville, WallandDeco, Artemide, Noti, Normann Copenhagen.

 
Naszym ulubionym kolorem we wnętrzu jest... To jest bardzo trudne pytanie. Co chwila zachwycamy się innym. Najważniejsze, żeby barwy były szlachetne i nieoczywiste. Lubimy również naturalne barwy,  które są piękną bazą dla innych mocniejszych zestawień.

 
Nasz ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… Peter Zumthor i Kengo Kuma.

 
Nasz faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to…Tokujin Yoshioka, Charles and Ray Eames, Anna Lindgren i Sofia Lagerkvist.

 
Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym... Karolina: Zapewne zostałabym psychologiem. Agnieszka: Kierowcą rajdowym.