Eklekt Atelier | Dekorian Home

Eklekt Atelier

Architekci z pracowni Eklekt Atelier to prawdziwi pasjonaci dobrej architektury i pięknych wnętrz. Nawet swoje biuro w Krakowie urządzili tak, żeby klienci, którzy tam przychodzą, mogli poczuć się jak w jednym z wnętrz przez nich zaprojektowanych.

Eklekt Atelier to biuro projektowe z Krakowa, założone przez architekta Przemysława Cepielika. Swoim klientom oferuje bogaty wachlarz usług z zakresu architektury, projektowania i aranżacji wnętrz, oraz projektowania ogrodów i zieleni. W ramach współpracy pracownia proponuje przygotowanie projektu oraz pełen, rzetelny nadzór w trakcie jego realizacji. Jak mówią architekci z Eklekt Atelier „dobry projekt jest pierwszym i jednym z najważniejszych kroków na drodze do stworzenia i urządzenia docelowej przestrzeni”. Pracownia zajmuje się również projektowaniem i produkcją mebli na indywidualne zamówienie klienta. 

Mój ulubiony styl projektowania to… Eklektyzm, czyli łączenie różnych stylów. Lubię projektować zarówno klasyczne wnętrza dla najbardziej wymagających klientów, jak i nowoczesne, minimalistyczne. Podobno "dobry aktor zagra wszystko".

W projektowaniu najtrudniejsze jest… Stworzenie ponadczasowego dzieła, czegoś co wytrzyma próbę czasu. Staramy się projektować wnętrza które pozostaną modne na długie lata, w których nasi klienci będą się czuli dobrze pomimo upływu czasu i przemijających trendów.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest… Każdy nowy temat jest dla nas bardzo przyjemny. Wprowadza zawsze powiew świeżości, jest nowym wyznawaniem, możliwością stworzenia czegoś innego, ambitnego. Zawsze z wielkim entuzjazmem i fascynacją podchodzimy do kolejnego tematu, aby na końcu ujrzeć realizacje.

Inspiracją w pracy jest dla mnie… Dobra kompozycja, materiały, pojedyncze elementy, które  pobudzają wyobraźnie do łączenia w całość. Potencjalne wnętrza, przestrzeń  lub teren, który pozwoli stworzyć coś wyjątkowego, obiekt lub wnętrze. 

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie… Powielanie wzorców i „rzucanie” się na coś, co chwilowo chwyciło i zapewne trwać będzie krótko. Jednak widzimy też coraz więcej odważnych i oryginalnych projektów, ze świeżym podejściem. Czasem, aż miło kiedy ktoś robi coś inaczej.

Mój ulubiony zagraniczny architekt to… Hiszpan Santiago Calatrava. Bardzo mnie inspiruje. Dzięki swojemu wykształceniu, jest architektem, konstruktorem i rzeźbiarzem, potrafi połączyć design z ergonomią oraz możliwościami statycznymi. Stanowi sam w sobie niepowtarzalny styl wykorzystując do tego swoją wiedzę.

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to... Jest ich wielu, ale może mógłbym wyróżnić z tego grona Philippe’a Starcka. Głównie słynie on z projektowania mebli i akcesoriów wyposażenia domowego, lecz mało kto wie, że jest również bardzo dobrym projektantem jachtów. Dla mnie jest on ogromnym bodźcem inspiracji do tworzenia oryginalnych rzeczy i zachęca do pracy.

www.eklekt.pl

Czas generowania strony: -1702064532,14s