D&D Projekt | Dekorian Home
Grzegorz Klich
Architekt

D&D Projekt

Firma D&D Projekt powstała w Polsce w 2005 roku, ale jej historia związana jest z rynkiem skandynawskim. Na tym wymagającym gruncie pracownia zdobyła doświadczenie, które z wieloma sukcesami stosuje w kraju.

Hasłem przewodnim D&D Projekt jest wdrażanie nowatorskich rozwiązań, zarówno, jeśli chodzi o projekt, wykonawstwo jak i  wyposażenie wnętrz. Mając międzynarodowe doświadczenie i szeroką wiedzę, D&D Projekt realizuje zlecenia najbardziej wymagających inwestorów, których interesuje profesjonalny efekt końcowy i sprawne zarządzanie czasem. Atutem firmy jest wyjątkowy zespół architektów, którzy specjalizują się w nowatorskich i bardzo eleganckich projektach. D&D Projekt zatrudnia także wysokiej klasy specjalistów posiadających najwyższe kompetencje w dziedzinie kompleksowych remontów. 

Mgr inż. arch. Grzegorz Klich projektuje dla D&D Projekt. Ma również swoje studio projektowe Negrome. Jest absolwentem Wydziału Architektury w Krakowie. 

Mój ulubiony styl projektowania to... Jeśli stylem nazywamy szufladkowanie, to nie mam ulubionego stylu. Każdy styl ma w sobie coś ciekawego i z każdego należy korzystać.

W projektowaniu najtrudniejsze jest... Czekanie. Czasem trudno jest podjąć decyzję, innym razem ważna jest szybka reakcja na nowe pomysły. Czas odgrywa dużą rolę w projektowaniu i dlatego należy być cierpliwym; panować nad sytuacjami, w których nic się nie dzieje. 

 W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... Szukanie rozwiązań problemów tzw. niewykonalnych. Uwielbiam sytuacje, gdy uda się zaprojektować coś tak, że potem patrzę na to jeszcze przez dłuższy czas. Oczywiście przyjemne jest pracować w dobrej atmosferze, wtedy rodzą się genialne pomysły.

Inspiracją w pracy jest dla mnie... Każdego dnia motywacja jest inna. Oprócz osób bliskich, którzy wspierają w pracy, są chwile, momenty i spotkania, które przynoszą nowe inspiracje i pomysły projektowe.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... Błędy w projektach, które próbuje się naprawiać podczas realizacji. Oczywiście nie popełnia błędów ten kto nic nie robi, ale uważam, że istotną częścią projektowania jest przewidywanie i sprawdzanie, głównie siebie.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... Jest ich sporo m.in. Moooi, Soft Line, Vitra.

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... Od pewnego czasu miętowy, wcześniej gołębi, jakiś czas temu granatowy.. Ogólnie wszystkie kolory mają swój czas. 

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… Lubię artystów i projektantów azjatyckich. Np. w projektach Neri & Hu uwielbiam świeżość, u Tadao Ando wyczucie i niepowtarzalny minimalizm.

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Tom Dixon, ma dobre wyczucie formy i dobierania materiałów do konkretnych rozwiązań produktów.

Gdybym nie został architektem wnętrz zapewne byłbym... Grafikiem, rysownikiem, kinomanem.

Czas generowania strony: -1660677082,30s