Anna Koszela | Dekorian Home

Anna Koszela
Projektant

Anna Koszela

W pracowni Anny Koszeli powstają przede wszystkim projekty wnętrz prywatnych, ale w portfolio projektantki odnajdziemy również designerskie biura, ekskluzywne salony spa, czy eleganckie butiki. Architektka od ponad 13 lat projektuje w Polsce i zagranicą. Anna Koszela, właścicielka pracowni jest absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. W 2003 roku założyła autorską pracownię projektową, którą z powodzeniem prowadzi od 13 lat. Poza projektowaniem wnętrz Anna Koszela interesuje się grafiką i wzornictwem przemysłowym. Obie te pasje są niezwykle cenne w procesie projektowania i pomagają w nadaniu wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Zdaniem Anny Koszeli rolą projektanta wnętrz jest wydobycie z przestrzeni naturalnego piękna, wyeksponowanie detali i zapewnienie optymalnej funkcjonalności. Ona sama idzie jednak jeszcze o krok dalej, co wyraża się w przewodnim haśle jej pracowni, które brzmi: „Harmonia przeciwieństw”. Architektka dba, aby jej projekty wnętrz były przewrotne, niekiedy zaskakujące.

Więcej: www.annakoszela.pl

Mój ulubiony styl projektowania to... Eklektyzm i minimalizm.

W projektowaniu najtrudniejsze jest... Kreacja wnętrza w źle zaprojektowanej architekturze. Przekonanie klienta, że ma mniejsze wnętrze niż mu się wydaje, że ma  ;)

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... Łączenie faktur, stylów, kolorów. Tworzenie nowych zaskakujących kompozycji. Oglądanie finalnego efektu w towarzystwie klienta.

Inspiracją w pracy są dla mnie... Najlepiej moją wrażliwość estetyczną oddają vintage i minimalizm. To właśnie w tych kierunkach podświadomie szukam pomysłów do moich projektów. Źródłem inspiracji mogą być jednak też codzienne sytuacje, które nie są bezpośrednio związane z wzornictwem, jak widok za oknem czy emocje płynące ze spotkań z ludźmi.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... Powtarzalność i sztampowość.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... Ostatnio Gallotti & Radice.

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... Zielone szarości, pudrowe róże i stalowe błękity.

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… Kelly Hoppen.

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Antonio Citterio.

Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym... Florystką.

Czas generowania strony: -1718464261,82s