Ambiente Dominika Cymerman | Dekorian Home


Ambiente Dominika Cymerman

„Ambiente” w tłumaczeniu z hiszpańskiego znaczy „klimat” i „atmosfera”. Może nawiązywać do nastroju we wnętrzu, ale także do atmosfery panującej w relacjach międzyludzkich - tak w prosty i trafny sposób tłumaczy się genezę powstania nazwy pracowni projektowej, której założycielką jest Pani Dominika Cymerman.


Projektuję dla ludzi i z ludźmi. Celem mojej pracy jest kreowanie przyjaznej przestrzeni łączącej w sobie walory funkcjonalne i estetyczne. Uwzględniając styl życia i osobowość właścicieli, tworzę projekty wnętrz z klimatem, dostosowanych do potrzeb użytkowników. Wykorzystuję kolor, światło i faktury materiałów do stworzenia nastroju i nadania wnętrzom indywidualnego charakteru. Ważne dla mnie jest, aby współpraca z inwestorami, wykonawcami i wszystkimi współpracownikami przybiegała w przyjemnej atmosferze i była oparta na dobrych, ludzkich relacjach.

Wrażliwość na piękno kształtowałam w sobie od dzieciństwa – przez piętnaście lat uczyłam się w szkole muzycznej gry na wiolonczeli, fortepianie i śpiewu operowego. Zamiłowanie do sztuki z czasem ewoluowało w stronę architektury. Nabrałam przekonania, że to podnoszenie ludziom komfortu życiowego poprzez kształtowanie najbliższej przestrzeni w której funkcjonują jest tym, co chcę robić zawodowo.
Jestem typem osoby, która zawsze maksymalnie angażuje się w to, co robi - dlatego uważam, że prowadzenie własnej pracowni jest dla mnie najlepszą drogą zawodową. Stale dążę do podnoszenia swoich umiejętności, więc regularnie uczestniczę w kursach i szkoleniach z zakresu projektowania wnętrz, modelowania 3D i tworzenia wizualizacji.

www

Instagram

Facebook

Mój ulubiony styl projektowania to... minimalizm. Moje projekty najczęściej łączą w sobie elementy różnych styli: nowoczesnego, klasycznego, modernistycznego. Staram się jednak przemycać w nich elementy lub założenia minimalizmu, na przykład proste formy, naturalne materiały. 

W projektowaniu najtrudniejsze jest... łączenie wielu różnych aspektów pracy projektowej – tworzenie w jednym czasie koncepcji jednego projektu, rysunków wykonawczych innego, nadzorowanie realizacji kolejnego, odbywanie spotkań z inwestorami, i tak dalej. Wciąż nie udało mi się opanować sztuki przebywania  w dwóch miejscach jednocześnie.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... obserwowanie, jak projekt w trakcie realizacji zmienia się w gotowe wnętrze – czyjś dom lub na przykład miejsce pracy.                                                                                                                                             

Inspiracją w pracy jest dla mnie... otoczenie – natura, architektura, szczególnie oglądane podczas podróży. Inspiracje odnajduję też w sztuce, szczególnie w malarstwie.

W polskich projektach najbardziej denerwuje mnie... masowe podążanie za jakimś dominującym trendem, zaniżanie cen.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca... Foscarini, Vibia.

Moim ulubionym kolorem we wnętrzu jest... czerń. Nawet w niewielkiej ilości, w postaci akcentu, nadaje wnętrzom kontrastu i głębi.

Mój ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to... Antonio Gaudi.

Mój faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to... rzemieślnicy pracujący w drewnie.

Gdybym nie została architektem wnętrz zapewne byłabym... weterynarzem.  

Zdjęcia realizacji: Maks Paszak

Zdjęcie profilowe: PUNTO DE VISTA Ewa Kaim

Czas generowania strony: -1718457438,37s