4Rooms Studio | Dekorian Home

Alicja Tomaszewska i Paulina Drewnowska
Architektki wnętrz

4Rooms Studio

4Rooms Studio jest owocem współpracy dwóch absolwentek gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku architektury wnętrz, Pauliny Drewnowskiej oraz Alicji Tomaszewskiej. "Projektowanie jest dla nas czymś więcej niż kreowaniem przestrzeni użytkowej. Inspiracji poszukujemy w naszych klientach, ich potrzebach i osobowośœciach. To one stanowią fundament, na którym realizujemy marzenia i wspólne aspiracje. Praca architekta wnętrz jest dla nas zarówno ogromną odpowiedzialnością, jak i pasją oraz przyjemnością. Daje również satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Jednak przede wszystkim jest to radość wspólnego tworzenia dla Was pięknych, żywych wnętrz" - deklarują projektantki.


Paulina Drewnowska

Ekstrawertyczka, wizjonerka, pozyskiwaczka źródeł, miłośniczka fantasy, historii, przedmiotów z duszą i Żuław. Mistrzyni tetrisa funkcjonalnego, potrafi z każdego wnętrza wycisnąć maksimum użytkowości i ergonomii, jej głównym narzędziem pracy są ołówki, którymi przelewa pomysły na szkice. Jej kolorystycznym faworytem jest granat. Architektka z malarskim zapleczem. Pierwszy magisterski i malarski dyplom stworzyła na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Następnie skierowała się ku gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie ukończyła studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie. Doświadczenie zawodowe, zarówno w projektowaniu jak i prowadzeniu nadzorów, zdobywała w trójmiejskich pracowniach projektowych.

Alicja Tomaszewska

Introwertyczka, uważna obserwatorka, tytan pracy, królowa celnych uwag i mistrzyni smaku (również kulinarnego). Trafnie oceni nawet najtrudniejszą sytuację, a urealniając ją potrafi z jej bałaganu wyciągnąć logiczny obraz całości. Kocha kolor, dobry design i szlachetne materiały. Przy pomocy akwareli przelewa uczucia na papier, uwielbia też scrapbooking i kryminały. Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na kierunku Architektura Wnętrz ze specjalizacją Projektowanie w Krajobrazie Kulturowym na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Projekty Alicji publikowano m.in. w katalogu wydziałowym macierzystej uczelni. Doświadczenie w projektowaniu wnętrz prywatnych i komercyjnych oraz nadzorach autorskich zdobywała w trójmiejskich biurach projektowych, a także podczas wielu szkoleń i w pracy warsztatowej.

 www.4rooms-studio.pl

Nasz ulubiony styl projektowania to… Nie mamy jednego, ulubionego stylu. Staramy się wsłuchiwać w potrzeby klientów, łącząc elementy różnych stylistyk, tak by powstało unikalne wnętrze odpowiadające oczekiwaniom inwestorów. Stąd nie zamykamy się w jednej konwencji, lecz ciągle poszukujemy i słuchamy.

W projektowaniu najtrudniejsze jest… Powstrzymanie przed totalnym artystycznym szaleństwem, 24 godzinna doba, brak zdolności teleportacji.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... Usłyszeć od klienta, że w swoim nowym wnętrzu czuje się jak w domu.

Inspiracją w pracy jest dla nas… Są - nasi klienci, ich potrzeby i osobowości. Staramy się również obserwować inne dziedziny, nie tylko sztukę i architekturę.

W polskich projektach najbardziej denerwuje nas… Skupiamy się na pozytywach. Każdy projekt, klient i projektant ma swoją historię i nie nam oceniać (tym bardziej nie znając kontekstu) efektu czyjejś pracy.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca… U nas jak w kalejdoskopie - nie ma jednej wiecznie zachwycającej marki, każda potrafi cudownie zaskoczyć. Ostatnia kolekcja tapet Dudek Projekt z trójmiejskimi motywami jest przepyszna!

Naszym ulubionym kolorem we wnętrzu jest… Błękit paryski i cała tęcza :-)

Nasz ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… Trudne pytanie, bo tu mamy podejście jak do malarzy - nie mamy ulubionych, natomiast mamy ulubione dzieła. Ostatnio zachwycamy się wnętrzem hotelu Axiom (San Francisco), nieprzerwanie w czołówce przewija się Casa da Musica autorstwa Koolhassa, natomiast w polskim świecie projektowym obecnym faworytem są wnętrza Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Nasz faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Projektanci polskich marek takich jak Malafor, Tabanda, Noti czy Witamina D Projekt oraz nowe kolekcje VOX. Stawiamy również na lokalność i małe manufaktury, gdzie każdy produkt to rękodzieło i prawdziwe preciosa. Nasze ulubione to Manufaktura Hersztek, Regalia, a ostatnio trójmiejskie This is Wood.

Gdybyśmy nie zostały architektami wnętrz zapewne byłybyśmy… Elektrykiem i hydraulikiem!

Czas generowania strony: -1709562525,55s