4Rooms Studio | Dekorian Home
Alicja Tomaszewska i Paulina Skrodzka
Architektki wnętrz

4Rooms Studio

4Rooms Studio jest owocem współpracy dwóch absolwentek gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku architektury wnętrz, Pauliny Skrodzkiej oraz Alicji Tomaszewskiej. "Projektowanie jest dla nas czymś więcej niż kreowaniem przestrzeni użytkowej. Inspiracji poszukujemy w naszych klientach, ich potrzebach i osobowośœciach. To one stanowią fundament, na którym realizujemy marzenia i wspólne aspiracje. Praca architekta wnętrz jest dla nas zarówno ogromną odpowiedzialnością, jak i pasją oraz przyjemnością. Daje również satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Jednak przede wszystkim jest to radość wspólnego tworzenia dla Was pięknych, żywych wnętrz" - deklarują projektantki.


Paulina Skrodzka

Architekt z malarskim backgroundem. Pierwszy z dwóch dyplomów magisterskich stworzyła na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie w pracowni malarskiej prof. Stanisława Andrzejewskiego. Następnie skierowała się ku gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie ukończyła studia licencjackie oraz magisterskie na kierunku Architektura Wnętrz. Jej dyplom magisterski znalazł się wśród najlepszych dyplomów projektowych 2012/2013 r. i został zaprezentowany na największym letnim festiwalu designu w Polsce – Gdynia Design Days. Aktualnie przygotowuje doktorat w Pracowni Projektowania Wnętrz Miejskich prowadzonej przez prof. Jacka Dominiczaka.

Alicja Tomaszewska

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Architektura Wnętrz ze specjalizacją Projektowanie w Krajobrazie Kulturowym na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej dyplom magisterski znalazł się wśród najlepszych dyplomów projektowych 2012/2013 r. i został zaprezentowany na największym letnim festiwalu designu w Polsce – Gdynia Design Days. Projekty Alicji publikowano m.in. w katalogu wydziałowym macierzystej uczelni oraz na jednym z największych polskich portali wnętrzarskich Homebook.

 www.4rooms-studio.pl

Nasz ulubiony styl projektowania to… Nie mamy jednego, ulubionego stylu. Staramy się wsłuchiwać w potrzeby klientów, łącząc elementy różnych stylistyk, tak by powstało unikalne wnętrze odpowiadające oczekiwaniom inwestorów. Stąd nie zamykamy się w jednej konwencji, lecz ciągle poszukujemy i słuchamy.

W projektowaniu najtrudniejsze jest… Powstrzymanie przed totalnym artystycznym szaleństwem, 24 godzinna doba, brak zdolności teleportacji.

W projektowaniu najprzyjemniejsze jest... Usłyszeć od klienta, że w swoim nowym wnętrzu czuje się jak w domu.

Inspiracją w pracy jest dla nas… Są - nasi klienci, ich potrzeby i osobowości. Staramy się również obserwować inne dziedziny, nie tylko sztukę i architekturę.

W polskich projektach najbardziej denerwuje nas… Skupiamy się na pozytywach. Każdy projekt, klient i projektant ma swoją historię i nie nam oceniać (tym bardziej nie znając kontekstu) efektu czyjejś pracy.

Marka, która mnie nieustannie zachwyca… U nas jak w kalejdoskopie - nie ma jednej wiecznie zachwycającej marki, każda potrafi cudownie zaskoczyć. Ostatnia kolekcja tapet Dudek Projekt z trójmiejskimi motywami jest przepyszna!

Naszym ulubionym kolorem we wnętrzu jest… Błękit paryski i cała tęcza :-)

Nasz ulubiony zagraniczny architekt wnętrz to… Trudne pytanie, bo tu mamy podejście jak do malarzy - nie mamy ulubionych, natomiast mamy ulubione dzieła. Ostatnio zachwycamy się wnętrzem hotelu Axiom (San Francisco), nieprzerwanie w czołówce przewija się Casa da Musica autorstwa Koolhassa, natomiast w polskim świecie projektowym obecnym faworytem są wnętrza Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Nasz faworyt wśród designerów produktów wnętrzarskich to… Projektanci polskich marek takich jak Malafor, Tabanda, Noti czy Witamina D Projekt oraz nowe kolekcje VOX. Stawiamy również na lokalność i małe manufaktury, gdzie każdy produkt to rękodzieło i prawdziwe preciosa. Nasze ulubione to Manufaktura Hersztek, Regalia, a ostatnio trójmiejskie This is Wood.

Gdybyśmy nie zostały architektami wnętrz zapewne byłybyśmy… Elektrykiem i hydraulikiem!

<