Wystawa "Dorota Koziara" we Wrocławiu | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Wystawa "Dorota Koziara" we Wrocławiu

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Jest jedną z najważniejszych osobowości polskiego designu i jego znakomitym ambasadorem na świecie.


 

W Muzeum Miejskim we Wrocławiu do 28 sierpnia można oglądać wystawę zatytułowaną „Dorota Koziara", którą kuratoruje sam Alessandro Medini. Ekspozycja jest prezentacją prac artystycznych i najnowszych projektów Dorota Koziara Studio powstałych przy udziale polskich i zagranicznych partnerów (np. firm Tubądzin, Bolesławiec).

 

Dorota Koziara zajmuje się projektowaniem architektury, wnętrz prywatnych i publicznych, przedmiotów, mebli, aranżacją wystaw i scenografii teatralnych, projektami stricte artystycznymi (tworzy instalacje i rzeźby); jest konsultantem i art directorem współpracującym z wieloma firmami, aktywistką, która działa na rzecz promocji i upowszechniania designu, kuratorując jego wystawy i wydając pisma. Za spektakularne sukcesy projektantki można uznać m.in. dziesięcioletnią współpracę z ikoną światowego designu - Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie, czy kooperację ze znanym reżyserem Robertem Wilsonem (współtworzyli pierwszy na świecie spektakl teatralny o historii architektury i projektowania „70 Angels On The Facade”). 

 

Wśród najważniejszych projektów Koziary należy wymienić: projekty wnętrz salonów Alessi, Swatcha, wnętrza Byblos Art Hotel Villa Amista, dom Fransa Haksa w Amsterdamie, projekty dla firm Venini, Fiorucci, Hermes, Luxo, Swarovski, Bisazza, Fiat, Redd’s, Cosimo Martinelli czy projekt waz dla Ardcodife Louvre w Paryżu. Artystka była laureatką w międzynarodowym konkursie rzeźbiarskim „Third Millenium” we Włoszech, a jej nagrodzona praca „12 Angeli” trafiła do kolekcji Sculpture Park Franciacorta (drugia edycja znajduje się w kolekcji Collegium Da Vinci w Polsce).

 

Więcej informacji na temat wystawy: www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl

Czas generowania strony: -1695788935,21s