Wystawa Oh couleurs! | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-31

Wystawa Oh couleurs!

Design przez pryzmat kolorów.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Jak kolory wpływają na nasze postrzeganie przedmiotów? Kurator wystawy w Bordeaux - Pierre Charpin - szuka odpowiedzi na to pytanie w historii designu i sztuki współczesnej. Ekspozycję prezentuje, paradokslanie, w nietypowym miejscu - dawnym ponurym więzieniu miejskim z XIX wieku.

Pierre’a Charpin, francuskiego designera, który przygotował wystawę „Oh couleurs! Le design au prisme de la couleur” w Musée des Arts décoratifs et du Design (MADD) w Bordeaux, w ostatnich miesiącach głównie utożsamiamy z targami we Francji, i słusznie, bo to on był wybrany na designera roku Maison & Objet 2017. Ale tym razem występuje jako kurator ekspozycji muzealnej. W Bordeaux zainscenizował wystawę dotyczącą kolorów z dziełami Ettora Sottsassa czy Jeffa Koonsa. Temat kolorów w designie ujął szeroko i w celu zaprezentowania różnych punktów widzenia, oddał głos specjalistom nie tylko z branży design i sztuki, ale również mody, przemysłu i socjologii. 

Podczas gdy historycy designu prowadzili głównie badania dotyczące form, metod produkcji, materiałów czy nowych technologii, nielicznych interesowała tematyka kolorystyczna. Chociaż to kolory właśnie wpływają bezpośrednio na naszą percepcję przedmiotów i sposób, w jaki one na nas oddziałują. Ponadto kolory definiują okresy, epoki i style. Wszystkie te aspekty dotyczące kolorystyki w sztuce i designie zwiedzający będą mogli odkryć poprzez liczne przykłady obiektów zgromadzonych na tę wystawę. Od kolorystyki Tupperware i przykłady japońskiego boro, poprzez dzieła duńskiego designera Vernera Pantona, po niezwykłą historię dekoratorki wnętrz Paule Marrot i jej rolę w rozwoju firmy Renault – wszystko to czeka na gości ekspozycji w Bordeaux.

Wystawa „Oh couleurs! Le design au prisme de la couleur” w Musée des Arts décoratifs et du Design (MADD) w Bordeaux potrwa do 5 listopada 2017. 

 Więcej: www.madd-bordeaux.fr

 

Czas generowania strony: -1695795176,97s