Wysokogórskie hotele | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2018-01-25

Wysokogórskie hotele

Dzika, surowa przyroda za oknami.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Fascynacja wysokimi górskimi szczytami towarzyszy człowiekowi od dawna. Chęć wspinaczki, szukania czegoś wyjątkowego, mierzenia się z własnymi słabościami i lękami; uparte dążenie w górę; odkrywanie nowych przestrzeni wolności… w tym tkwi tajemnica gór. Polski taternik i alpinista Roman Kordys pisał, że „góry rozpaliły w sercach naszych przepotężny ogień namiętności, największego skarbu, danego człowiekowi. Bo tylko wielka namiętność potrafi oderwać życie człowieka od szarzyzny bytowania i podnieść je ku wyżynom, skąd widać już jasne zorze nieśmiertelności". Dziś, nie tylko alpiniści szukają w górach bliskiego kontaktu z naturą – turyści coraz częściej wybierają „pobyt na wysokości”. Dla tych, którzy pragną przebywać wśród szczytów, nie rezygnując przy tym z wygód współczesności, idealnym rozwiązaniem będą luksusowe górskie hotele. Położone wśród nagich, ośnieżonych grani pozwalają poczuć surowe piękno gór.


Na najwyższym wierzchołku Afryki Dżabal Toubkal znajduje się wyjątkowy hotel Kasbah du Toubkal, którego architektura i wnętrze inspirowane były ekologią. Budynek idealnie komponuje się z otoczeniem, a rozciągające się z hotelowych okien widoki na okoliczne, zaśnieżone szczyty oraz położone niżej doliny i parki na długo zapadają w pamięć. Najwyższy szczyt Atlasu Wielkiego sięgający 4167 m n.p.m. majestatycznie króluje nad marokańskim miasteczkiem Imlil. To, co wyróżnia hotel to nie tylko eleganckie apartamenty, ale także wyśmienita, aromatyczna kuchnia marokańska. Smaki i kolory Maroka można podziwiać w oddalonym jedynie o 60 km Marrakeszu. Feeria barw, gwar lokalnych suków, wąskie uliczki i zaułki oraz orientalna architektura pałacu El-Bahia to kwintesencja głośnego, kolorowego miasteczka. Zdecydowany kontrast do ciszy, spokoju, majestatycznych widoków roztaczających się z Dżabal Toubkal.


            Dla tych, którzy pragną cieszyć oczy widokiem europejskich szczytów idealne będą hotele El Lodge w Hiszpanii oraz Mont-Blanc we Francji. Chociaż Półwysep Iberyjski kojarzy się przede wszystkim z ciepłem, morzem, rajskimi plażami, kuchnią śródziemnomorską oraz upalnymi wakacjami, to Góry Betyckie zapraszają nas do świata nagich, wysokich turni i skał. Hotel El Lodge, położony w Sierra Nevada, czyli w paśmie Gór Betyckich, oferuje dziką przyrodę na wyciągnięcie ręki oraz błogi relaks w nowoczesnym spa. Sierra Nevada, czyli „Góry Śnieżne” nie zawsze są śnieżnobiałe… Czasem, biały puch pokrywa pustynny, czerwony pył. W końcu Sahara leży tuż za rogiem. Entuzjaści najwyższego szczytu Europy mogą cudownie odpocząć w jednym z najbardziej znanych i cenionych na świecie górskich hoteli, mianowicie Mont-Blanc. Francuskie Alpy za oknami, wraz z „Dachem Europy”, a do tego przysmaki kuchni francuskiej oraz nowoczesne, cudownie ogromne spa przyciąga tych, którzy szukają czegoś dla ciała, i dla ducha. W klasycznych, eleganckich pokojach przeważają naturalne materiały. 5-gwiazdkowy, górski hotel gwarantuje luksusowy odpoczynek w samym sercu wysokich gór. Położona u jego podnóża dolina Chamonix, odkryta już w 1091 r., dziś jest odwiedzana przez 5 milionów turystów rocznie – wśród nich dominują alpiniści, ale dolina jest znana z doskonałych warunków do uprawiania sportów ekstremalnych.


           Położone wysoko w górach eleganckie hotele pozwalają poczuć bliskość natury, jej potęgę i majestat. Na wysokości nie liczą się drobiazgi codzienności. Tylko tam, można poczuć piękno wolności.