Włoskie konsole z manufaktury BMB Italy | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-31

Włoskie konsole z manufaktury BMB Italy

Nowoczesne oblicze ponadczasowej elegancji.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Projektowanie mebli  to sztuka łączenia estetyki z użytecznością. Konieczne jest posiadanie szóstego zmysłu, wskazującego, co będzie służyć domownikom przez długi okres, jednocześnie wzbudzając nieustający zachwyt. Najlepiej sięgnąć  po sprawdzoną klasykę. Wiedzą o tym projektanci florenckiej manufaktury BMB Italy, którzy, inspirując się czasami rokoko, przygotowali imponującą kolekcję konsoli. 

Słowo ‘konsola’ jako nazwa dla małego stolika przyściennego, wywodzi się z terminologii architektonicznej, w której oznacza element podpierający rzeźbę, gzyms, wykonany z drewna, cegły lub kamienia, stosowany w budynkach wielu epok przede wszystkim do celów konstrukcyjno-dekoracyjnych. 

Historia samego mebla zaczęła się we Francji, za panowania Ludwika XV. Konsole uważano wtedy przede wszystkim za element ozdobny we wnętrzu, służący do eksponowania cennych bibelotów, wyjątkowej porcelany, wazonów i starych zegarów. Ustawiano je najczęściej między oknami i wieszano nad nimi ozdobne lustra. W XIX w. konsole upowszechniły się na tyle, że pojawiały się niemalże w każdej europejskiej rezydencji. Cechy charakterystyczne to półkolisty blat i misternie zdobione nogi o bardzo wymyślnych formach. Typowe wsparcie konsoli to tzw. nóżka kabriozowa, czyli podpora przypominająca wydłużoną literę ‘S’, zakończona stópką w kształcie kopytka lub lwiej łapy ze szponami (styl pochodzący z Chin).

Florencka manufaktura BMB Italy, inspirując się tymi meblowymi cudeńkami baroku, stworzyła swoją własną propozycję konsoli, dopasowując ich walory estetyczne i użytkowe do nowoczesnych wnętrz i potrzeb współczesnych konsumentów. Włoskie stoliki przyścienne są eleganckie, szykowne i przyciągają uwagę. Mogą być użyte tylko jako element dekoracyjny, jak meblowe dzieło sztuki, które zachwyca i intryguje. Sprawdzą się także jako specjalne miejsce do wyeksponowania cennych zbiorów, np. książek czy rodowych zdjęć. Konsole są ręcznie wykonywane przez doświadczonych rzemieślników z materiałów najwyższej jakości (specjalnie konserwowane drewno, wytapiane na miejscu tafle lustrzane, które służą za blat). Na uwagę zasługują dyskretnie ukryte szuflady, w których można przechowywać drogocenną biżuterię lub rodzinne pamiątki. W portfolio BMB Italy znajdują się także luksusowe stoliki pokryte złotem lub srebrem, które zaimponują każdemu koneserowi unikatowych mebli. Prawdziwą perłą aranżacyjną są natomiast konsole zintegrowane z lustrem i oświetleniem, idealne w roli niebanalnej toaletki dla dzisiejszej kobiety sukcesu.

Stoliki przyścienne można wykorzystać niemalże w każdym pomieszczeniu: począwszy od salonu, przez sypialnię, jadalnię, a skończywszy na przedpokoju czy gabinecie przeznaczonym do pracy. Sprawdzą się również w przestrzeniach użytku publicznego, jak luksusowe salony SPA, hotele butikowe, klimatyczne kawiarnie z duszą.

Wyłącznym dystrybutorem produktów marki BMB Italy w Polsce jest sieć salonów Dekorian.

Czas generowania strony: -1721635552,15s