Twórcze planowanie | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Twórcze planowanie

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Milanote to nowoczesne narzędzie robienia notatek, które spodoba się każdemu, kto pracuje w branży kreatywnej.


 

Tekst: Joanna Głuchowska

 

W ciągu dnia w naszej głowie pojawiają się tysiące myśli - przychodzą nam do głowy nowe pomysły i rozwiązania, myślimy, co mamy do zrobienia, znajdujemy w internecie inspirujące zdjęcia czy artykuły. Jest tego tak dużo, że trudno nad tym zapanować i czegoś nie zgubić. Pobieżnie spisane notatki na karteczkach samoprzylepnych czy w telefonie nie są trwałym nośnikiem informacji.

 

Z pomocą przychodzą nowoczesne narzędzia, które mają ułatwić nam gromadzenie wszystkiego, co nas zainteresuje. Jednym z ostatnich hitów jest program Milanote, który jego twórcy nazywają „Evernote dla kreatywnej pracy”. Podstawowa różnica między Milanote, a dobrze znanym programem z logo słonia jest taka, że w tym drugim nasze notatki są przechowywane niezależnie od siebie. Organizacyjnie jest to wygodne, ale trudno jest spojrzeć na wszystkie elementy jak na całość, co jest tak istotne przy twórczej pracy.

 

Milanote pozwala umieścić różne typy treści w jednym miejscu, obok siebie. Jest to niezwykle przydatne w pracy nad projektem. Notatki tekstowe, zdjęcia, listy rzeczy do zrobienia czy linki umieszczone na jednej przestrzeni wspomagają kreatywne myślenie. Dzięki temu narzędziu research nabiera zupełnie innego wymiaru. 

 

Program bardzo ułatwia również pracę zespołową. Poszczególne osoby mogą dodawać nowe treści, które stają się widoczne dla innych. Wszystkie wartościowe pomysły i spostrzeżenia są zgromadzone w jednym miejscu, dzięki czemu mamy pewność, że nic ważnego nie umknie naszej uwadze. 

 

Z Milanote chętnie korzystają osoby, w pracy których proces twórczy odgrywa kluczową rolę - architekci wnętrz, projektanci, inżynierowie. Wśród firm korzystają z niego giganci tacy jak Google, Facebook, Apple czy Uber.

 

Program zapewnia nam tyle miejsca do pracy, ile tylko potrzebujemy. Działa na zasadzie chmury, więc oszczędzamy miejsce na dysku i nie ryzykujemy utraty danych w przypadku awarii komputera. Platforma jest intuicyjna, łatwa w obsłudze i bardzo estetyczna. Bezpłatna wersja programu daje nam możliwość przechowania 100 notatek, linków lub zdjęć.

 

Więcej informacji oraz plany subskrybcji można znaleźć na stronie Milanote.

Czas generowania strony: -1718210141,44s