TRŁ PRINT! | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2019-09-11

TRŁ PRINT!

Nowe święto plakatu i ilustracji
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

 Prawie 100 znakomitych polskich plakacistów i ilustratorów z całej Polski, tysiące sygnowanych grafik, serigrafii i sitodruków, wydawnictwa i wszystko co związane z papierem, a także wystawa plakatów „Polska Ryszarda Kai” - to pierwsza edycja „TRŁ PRINT! plakat / ilustracja / druk” - nowego wydarzenia organizowanego przez Targi Rzeczy Ładnych.

14 września na jeden dzień Centrum Koneser stanie się centrum polskiego plakatu. Po raz pierwszy w takiej liczbie na Targach Rzeczy Ładnych staną obok siebie obiecujący debiutanci i gwiazdy polskiej plakatowej sceny. Na ich stoiskach będzie można kupić plakaty zdobywające nagrody na polskich oraz międzynarodowych konkursach i festiwalach, a także ilustracje publikowane dla najważniejszych polskich i zagranicznych magazynów, takich jak „The New Yorker”, czy „The Economist”.

Swoje stoiska zaprezentują m.in. Dawid Ryski, znany z plakatów koncertowych i ilustracji dla dzieci, które w formie książkowej są w nowojorskim MoMA;  Bartosz Kosowski, jeden z najlepszych twórców plakatów filmowych, nagradzany na światowych festiwalach graficznych; Paweł Jońca, którego ilustracje znaleźć można w największych polskich gazetach i który współpracuje także z Apple; Katarzyna Bogucka, której ogromne autorskie murale zobaczyć można na przykład na dworcu Łódź Fabryczna oraz Joanna Górska i Jerzy Skakun - duet Homework - których plakaty teatralne zamawia m.in warszawski Teatr Powszechny.

Oprócz klasycznych plakatów i grafik na TRŁ PRINT! będzie też można znaleźć projekty z motywami map, książki, ogromny wybór notesów, nowoczesnych papeterii i akcesoriów związanych z papierem i drukiem. Nie zabraknie też stoisk z oryginalnymi plakatami i reprintami projektów z czasów PRL - plakatami filmowymi i reklamowymi najlepszych twórców Polskiej Szkoły Plakatu.


TRŁ PRINT!

14 września

Centrum Koneser

Wstęp: 10 zł (na obie imprezy obowiązuje jeden bilet)

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/367832583880741/