Tapety z ekologicznych materiałów | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2018-01-09

Tapety z ekologicznych materiałów

Natura wchodzi do wnętrz
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Belgijska manufaktura Omexco znana jest na całym świecie z bogactwa wzorów, niezwykłych faktur oraz ekologicznych materiałów. Filozofia firmy zawiera się w kreatywności. Dla projektantów, którzy współpracują z tą marką, liczą się nietuzinkowy design, wyszukana kolorystyka oraz niecodzienne gramatury. Belgowie udowadniają, że okładziny ścienne do wnętrz mogą być tworzone także przez paryski dom mody – Maison Margiela czy słynnego włoskiego designera Simone Michelego. Ważne są pomysł, wolność kreacji, oryginalność. A w połączeniu z zastosowaniem nietuzinkowych, starannie wyselekcjonowanych naturalnych materiałów każda propozycja z bogatej serii kolekcji stanowi dzieło sztuki

 

Do takich należy zaliczyć okładziny ścienne Capiz, które przykuwają spojrzenia na dłużej i gwarantuję efekt „wow”. Muszle capiz, zwane szklanymi ostrygami, zbierane są u wybrzeży Filipin. Następnie, po dokładnym oczyszczeniu, wysuszeniu i oszlifowaniu umieszczane są na specjalnym podkładzie flizelinowym. Szczypta egzotycznej przyrody w subtelnej kolorystyce wniesie do wnętrz powiew świeżości. Dzięki kolekcji Capiz poczujemy się jak na niebiańskich plażach na drugim końcu świata.


Do wyjątkowych propozycji belgijskiej manufaktury z pewnością zaliczyć można serię Mica, której podstawą jest wykorzystanie  wermikulitu. Kruszec, szczególnie znany i ceniony w Japonii, tworzy na ścianach błyszczący spektakl. Okładziny z tej kolekcji mienią się, i połyskują – niecodzienna gra światła potwierdza, że nazwanie miki  „cudownym minerałem” jest w pełni uzasadnione. Kolekcja opiera się na subtelnej kolorystyce złota, onyksu, bursztynu, aż po brąz, miedź na nasyconym, atramentowym granacie kończąc.


Wermikulit wykorzystali także projektanci Omexco w kolekcji Minerals. By uzyskać oryginalną fakturę, połączono różne granulacje miki, jak też mikę wytłoczoną z folii metalicznej czy mikę zmieszaną z odpowiedniej jakości papierem pochodzącym z recyklingu. Efekt wzbudza słuszne uznanie i zachwyt. Propozycja do wnętrz utrzymanych w stylu glamour oraz miłośników naturalnych rozwiązań.

Omexco udowadnia, że nowoczesny design może iść w parze z ekologią, a najpiękniejsze inspir