Szwedzka kraina lodu | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Szwedzka kraina lodu

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Noc spędzona w komnacie w całości wykonanej z lodu to jedna z atrakcji, jakie czekają na gości w  tym wyjątkowym hotelu.


 

Tekst: Joanna Głuchowska

 

Goście z całego świata przyjeżdżają, by przekonać się, jak to jest spędzić noc w lodowej komnacie niczym z bajki. Przebywanie w takich warunkach to niezwykłe doświadczenie nie tylko dla miłośników przygód, ale też wielbicieli dobrego designu. Wystrój każdego z apartamentów jest dziełem ekip wyłanianych przez jury na drodze konkursu. W tym roku spośród setek zgłoszeń wybrany został polski architekt Tomasz Czajkowski, który wraz z malarzem Erykiem Marksem zrealizował projekt komnaty o nazwie Borderland.

 

Inspiracją dla wnętrza komnaty była sztuka ludowa, bliska sercu obu artystów, którzy wywodzą się ze wschodniej części Polski. Postanowili oni odtworzyć motywy zdobiące stare domy w rodzinnych stronach. Główną rolę w dekoracyjnych rzeźbieniach odgrywa wzór inspirowany liściem akantu. Ta niezwykła roślina, rosnąca w basenie Morza Śródziemnego, przez wieki inspirowała malarzy, rzeźbiarzy i architektów. W czasach postmodernizmu ornament ten odszedł na drugi plan i został w dużej mierze zapomniany. Tomasz Czajkowski postanowił przypomnieć światu tę piękną, stylizowaną formę. 

 

Oprócz nietypowych wnętrz, ICEHOTEL oferuje swoim gościom wiele innych atrakcji. Można na przykład sprawdzić swój artystyczny potencjał biorąc udział w warsztatach rzeźbienia w lodzie, napić się drinka z wyjątkowego, lodowego baru, by potem móc rozgrzać się w saunie. 

 

Rezerwacji można dokonać na oficjalnej stronie internetowej hotelu.

Czas generowania strony: -1713166253,43s