Szklane lampy stojące od DekoLuce | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2018-02-06

Szklane lampy stojące od DekoLuce

Niezwykły duet światła i szkła
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Piękno światła sączącego się przez szklane abażury zachwyca barwą i zaskakuje formą. Zestawienie ręcznie dmuchanego szkła z nowoczesnym designem oraz niezwykłą dbałością o detal pozwoliło stworzyć wyjątkową kolekcją lamp stojących od DekoLuce. Przez każdy model przebija miłość do szkła, pasja oraz nadzwyczajne umiejętności rękodzielników.

Dmuchacze szkła to do niedawna zawód, o którym wiedzieli nieliczni: prawdziwi miłośnicy szkła. Dziś triumfalnie powraca, gdyż coraz więcej producentów stawia na produkty „handmade”, w których doświadczeni hutnicy są na wagę złota. Prawdziwych mistrzów cechuje precyzja i wytrzymałość zdobywane przez lata.  Zawód hutnika należy do wyjątkowo trudnych profesji z uwagi na wysokie temperatury oraz hałas. Za pomocą piszczeli szklarskiej dmuchacz nabiera z pieca płynna masę szklarską i wydmuchuje z niej bańkę. Temperatura masy wynosi ok. 1100 °C. Za pomocą nabieraków, nożyc, szczypców kreują niespotykane dzieła sztuki. Wyjątkowe i niepowtarzalne. Takie są lampy stojące od DekoLuce.

Każda z nich zachwyca niezwykłą precyzją wykonania oraz oryginalną formą. Na szczególną uwagę zasługują Bellatrix, Vela oraz Tetyda. Wszystkie cudownie rozświetlają wnętrza, tworzą niesamowity, romantyczny klimat; wprowadzają do aranżacji efekt „wow”. Bellatrix to oryginalna lampa stojąca o niezwykłym kształcie i formie abażura. Ręcznie dmuchane szkło z głębokiej czerni łagodnie przechodzi w odcienie szarości, grafitu, aż do śnieżnobiałej bieli. Inspiracją dla projektanta była wojowniczka, królowa amazonek, kobieta z silnym charakterem: taka też jest propozycja od DekoLuce. Wyrazista forma i oryginalny design nadadzą każdej aranżacji nieco mocniejszego wyrazu. A dla miłośników klasycznych form idealne będą Vela oraz Tetyda. Ta ostatnia przyciąga spojrzenia nietypowym kształtem: pełnym elegancji i wyrafinowania. Podobnie jak mitologiczna nereida: Tetyda słynie z niezwykłej wręcz urody. Konkurować może z nią Vela, która w perfekcyjny sposób łączy w sobie tradycję i nowoczesność, stąd odnajdzie się zarówno w nowoczesnych aranżacjach, jak i tych utrzymanych w stylu vintage czy retro.

Zjawiskowe lampy stojące DekoLuce z ręcznie dmuchanego szkła znajdziecie w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.


 


Czas generowania strony: -1718756408,90s