Space Cloud | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Space Cloud

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Kosmiczna lampa włoskiej marki Artemide.


 

Futurystyczna lampa włoskiej marki Artemide została zainspirowana zdjęciami Ziemi wykonanymi z kosmosu przez satelity NASA. Pokazywały one planetę jako kulę skąpaną w niesamowitej jakości świetle ciepłych i krystalicznie czystych promieni słonecznych.

 

space cloud artemide 2

 

Lampa Space Cloud to modułowy system oświetlenia umożliwiający kreowanie spektakularnych instalacji świetlnych w dużych przestrzeniach. Jest zbudowana z poziomych warstw - matryc składających się z heksagonalnych, perforowanych kształtów, które przechwytują i odbijają światło. 

 

Space Cloud jest lekka i wykonana w 100% z anodyzowanego aluminium, a jej zabarwienie i faktura są integralnymi cechami jej fizyczności - jak w technologii kosmicznej. 

 

lampa space cloud artemide

 

Lampa została zaprojektowana przez Rossa Lovegrove’a - brytyjskiego projektanta i wizjonera, którego prace są uważane za kroki milowe w dokonywaniu zmian w fizycznym, trójwymiarowym świecie. Designer czerpie natchnienie z piękna i logiki natury. W swoich projektach stara się łączyć zaawansowane technologie, nowoczesne materiały z wiedzą o inteligentnych formach organicznych. Wiele autorytetów wzornictwa przemysłowego postrzega jego strategię jako nową ekspresję estetyczną, reprezentatywną dla XXI wieku. Jest głęboko zainteresowany człowiekiem i innowacyjnością, bez wzglęgu na to, czy opracowuje koncepcję kamery, samolotu czy architektury.

 

Space Cloud ma wymiary 78 x 87,7 x 80 cm. Może być instalowana pionowo lub poziomo, jest wyposażona w ściemniacz. 

Czas generowania strony: -1695794126,20s