Silver & Gold, czyli szlachetna elegancja od Giardini | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-26

Silver & Gold, czyli szlachetna elegancja od Giardini

Najnowsza kolekcja zaspokaja nawet najbardziej wyrafinowane gusta.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Autor tekstu: Aneta Zychma

„Połączenie elegancji z prostotą stanowi o szlachectwie każdej rzeczy (…)”. Tak pisał słynny francuski książę i dyplomata Charles-Maurice de Talleyrand. Spoglądając na najnowszą kolekcję tapet włoskiej firmy Giardini, zmysłowo doświadcza się sensu tego, jakże trafnego i ponadczasowego, stwierdzenia.

Niezmiennie, od ponad 140 lat, znakami szczególnymi włoskich tapet marki Giardini są: bogactwo szlachetnych tkanin, wyłącznie naturalne włókna, wyjątkowa dbałość o detale i wysoka technologia produkcji. Dowodem na to jest najnowsza kolekcja Silver & Gold, która przywodzi na myśl drogocenne kruszce i zaspokaja nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

 

1 probnik silver gold giardini

Próbniki z kolekcji Silver & Gold. Źródło: facebook Giardini.

 

Złoto to nieprzemijający przedmiot pożądania, pierwotnie symbol bogactwa i luksusu, obecnie oznaka dobrego gustu. Nigdy nie jest passe: niezależnie od panującej mody, która przemija, tajemniczy czar złota trwa, kusząc słonecznym blaskiem. Wobec srebra również nie można przejść obojętnie. Już od czasów starożytnego Egiptu metal ten był ceniony zarówno w świecie magii jak i jako element biżuteryjny. Giardini sięga po szlachetne kruszce, ukazując ich wyjątkowe, ponadczasowe walory estetyczne. Okładziny ścienne z kolekcji Silver & Gold to wysublimowana propozycja do wyjątkowych wnętrz w stylu klasycznym z lekką nutą ekskluzywnej, a zarazem nienachalnej elegancji.

Jeśli marzy nam się wnętrze jak pałacowa komnata Napoleona III, najlepiej sięgnąć po tapetę Diamond, która w pełni nawiązuje do XIX - wiecznego wzornictwa ściennego. Subtelna i misterna ornamentyka doskonale oddaje atmosferę francuskiego cesarstwa. Tworzy intymny, tajemniczy klimat, dlatego może stać się główną bohaterką aranżacji zarówno w salonie jak i w sypialni.

 

2 tapeta diamond silver gold giardini

Tapeta Diamond z kolekcji Silver & Gold od Giardini.

 

Klasykę w nowoczesnym, minimalistycznym wydaniu reprezentują tapety Chanel i Chrome. Ich wysmakowany urok wzbogaci wnętrza zarówno w stylu nawiązującym do dawnych czasów, jak i we współczesnych apartamentach z domieszką skandynawskich, surowych trendów. Delikatna tekstura i wyjątkowa, szlachetna kolorystyka: taki duet zawsze jest mile widziany i to nie tylko na salonach.  

 

3 tapeta chanel giardini

 

4 tapeta chanel giardini

Chanel z kolekcji Silver & Gold. Giardini.

 

5 tapeta square giardini

Chrome – Silver & Gold, Giardini.

 

Prostota, która zniewala: tak można natomiast opisać okładzinę ścienną Square. Tekstura oparta na łączeniu ze sobą drobnych kwadratów, uwieńczona srebrnym połyskiem - nic dodać, nić ująć. Szyk i klasa same w sobie. Luksus, który nie onieśmiela. Idealne tło, na którym warto wyeksponować wyjątkowe, drogocenne zbiory mebli, dekoracje, książki czy nawet rzeźby.

 

6 tapeta square giardini

Square z kolekcji Silver & Gold od Giardini.

 

Silver & Gold to również kolekcja, która w mistrzowski sposób łączy wyjątkowość cennych kruszców z inspiracją barwami ziemi. Wystarczy sięgnąć po tapety Gioia Lux w aż sześciu różnych odcieniach, przywodzących na myśl korę drzewa. Jasne kolory sprawdzą się przede wszystkim w salonie lub garderobie, natomiast te ciemniejsze to idealne rozwiązanie do sypialni czy klimatycznej kawiarni.

 

7 gioia lux

Gioia Lux.

 

Giardini to synonim nieskazitelnego piękna. Wyłącznym dystrybutorem marki w Polsce jest sieć salonów Dekorian

Czas generowania strony: -1695285308,73s