Siadacze | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-26

Siadacze

Czyli wystawa o projektowaniu dla dzieci.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

W październiku warto odwiedzić Soho Factory razem z dziećmi. O to, aby nie było nudno, zatroszczy się sama Gosia Rygalik, która została kuratorką wystawy Siadacze -  czyli wystawa o projektowaniu dla dzieci. Wydarzenie z cyklu POP - UP Muzeum dla dzieci, to świetna okazja, żeby zarazić najmłodszych miłością do sztuki i designu, albo chociaż zasiać ziarno ciekawości. 

Podczas oglądania wystawy dzieci dowiedzą się, dlaczego przedmioty codziennego użytku wyglądają tak, a nie inaczej? Kto je wymyślił i dlaczego właśnie w ten sposób? Na czym polega praca projektanta? Z jakimi dylematami musi się mierzyć na co dzień, tworząc swoje projekty? Jakich technik i materiałów używa?

Opowiedzenie tego wszystkiego w sposób ciekawy i przystępny dla małego odbiorcy będzie nie lada wyzwaniem. Organizatorzy mają jednak już spore doświadczenie w tłumaczeniu sztuki, designu i architektury najmłodszym. Dodatkową atrakcją wystawy będą warsztaty prowadzone przez Gosię Rygalik (7 i 15 października), podczas których każde dziecko na chwilę będzie mogło stać się projektantem.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa, partnerami są Studio Rygalik, Soho Factory i Teatr Soho. Więcej informacji znajdziecie na fb wydarzenia: facebook.com

Czas generowania strony: -1695794360,47s