Restauracja INK | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Restauracja INK

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Wnętrza restauracji INK w Gdański zaprojektowała londyńska pracownia DeSallesFlint.


 

Tekst: Lidia Kaczmarek

 

INK to jedna z młodszych restauracji na kulinarnej mapie Gdańska, a mimo tego nie narzeka na brak zainteresowania ze strony mieszkańców miasta i turystów. Jej atutem jest nie tylko znakomita kuchnia, ale i wysmakowane wnętrza doskonale wpisujące się w charakter okolicy.

 

Bardzo często wystrój restauracji hotelowych nie budzi w nas pozytywnych skojarzeń. Schemat i estetyczna poprawność to zdecydowanie za mało, żeby „zawalczyć” o uwagę gości hotelowych, nie mówiąc już o klientach z ulicy. Rune Askevold, właściciel sieci hoteli PURO miał tego pełną świadomością, dlatego aranżację wnętrza restauracji w swoim nowopowstałym hotelu w Gdańsku, powierzył znakomitemu duetowi architektów Regisowi De Salles i Simonowi Flint z londyńskiego studia DeSallesFlint.

 

Restauracja INK zlokalizowana jest na Wyspie Spichrzów, niezwykle klimatycznym miejscu Gdańska. Architekci zadbali, że swoim wystrojem z jednej strony nawiązuje do portowego rodowodu miasta, z drugiej zaś panuje w niej kosmopolityczny luz. Lokal podzielony jest na strefę restauracyjną i barową. Poszczególne elementy wystroju – fabryczne oświetlenie, drewno, stal, naturalne tkaniny – inspirowane są starymi spichlerzami portowymi. Kolorystyka wnętrza odzwierciedla krajobraz gdańskiej starówki. We wnętrzu napotkamy ekskluzywne meble i dodatki takich marek, jak Moroso, Vitra, Buster & Punch czy &Tradition, ale projektanci mieli odwagę zaprosić również do współpracy młodych polskich artystów - Michała Szlage, Marię Jeglińską i Olgę Milczyńskiej, których prace współtworzą wystrój tego wysmakowanego lokalu.

 

Więcej informacji: www.purohotel.pl

 

Fot. Anna Stathaki

Czas generowania strony: -1695790955,73s