Raw-Edges | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Raw-Edges

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Meble, podłogi, naczynia... Ich projekty to barwne i zaskakujące obiekty, które pomagają stawić czoła wnętrzarskiej nudzie.


 

Tekst: Joanna Głuchowska

 

W czasach dominacji minimalizmu, prostych form i neutralnych kolorów, projekty Raw-Edges przynoszą powiew świeżości, intrygują i bawią. Projektanci marki lubią rzeczy oryginalne i nieodkryte - takie, których nikt wcześniej nie widział. Nie boją się trudności i komplikacji, a na pierwszym miejscu stawiają twórcze poszukiwania. Ich projekty są pełne dziecięcej fantazji, wyobraźni i humoru. Odważnie eksperymentują z wzorami i kolorami - chcą tworzyć projekty, które ubarwią naszą codzienność i przełamią rutynę.

 

Przykładem ich twórczego podejścia jest zrealizowany w tym roku projekt Herringbones, w którym pierwsze skrzypce gra wzór znany jako jodełka. Na meble w kolorze naturalnego drewna zaaplikowano liczne warstwy koloru pod kątem 45 stopni, czego efektem jest przykuwający wzrok, barwny, zygzakowaty motyw. Ozdobiony w ten sposób stolik kawowy, krzesło czy parawan będą stanowiły wyjątkową dekorację we wnętrzu i świetnie ożywią neutralny wystrój. Kolorowy wzór umieszczony jedynie na części mebla sprawia, że rezultat jest subtelny - z pewnością zwraca uwagę, ale nie przytłacza.

 

We współpracy z marką Swarovski projektanci stworzyli natomiast kolekcję ozdobnych naczyń Printed, która będzie doskonałą dekoracją jadalnianego stołu. Kryształowe misy zostały ożywione poprzez nadrukowane metodą laserową, barwne wzory, również przypominające jodełkę.

 

Wcześniej Mer i Alkalay eksperymentowali z tym motywem na podłodze, czego rezultatem był oryginalny, kolorowy parkiet. Projekt ten zauważyła Stella McCartney, w wyniku czego na  zamówienie powstały podobne podłogi do jej butików w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Designerzy współpracowali z wieloma innymi znanymi markami, takimi jak Capellini, Louis Vuitton, Kvadrat, Airbnb, Moroso czy Caesarstone.

 

Więcej informacji o pracowni Raw-Edges znaleźć można na ich stronie internetowej.

Czas generowania strony: -1695291255,55s