Puro Hotels | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Puro Hotels

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Hotele PURO to miejsca nietuzinkowe – nowoczesne, mocno osadzone w lokalnym kontekście, estetycznie wysmakowane.


Autor: Aleksandra Leszczyńska 

 

Sieć PURO w Polsce liczy już 4 hotele: w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. Wszystkie są usytuowane w świetnych lokalizacjach - samych sercach miast, w niedalekim sąsiedztwie najlepszych restauracji, kawiarni, sklepów i zabytków. Wszystkie mają elementy wspólne, wynikające z koncepcji marki. To, co je łączy to nietuzinkowa architektura i design, przyjazna technologia (check-in kioski, obsługa pokoi za pomocą tabletów) i przede wszystkim atmosfera, tworzona przez gospodarzy, którzy zgodnie z hasłem ‘We put U at the centre’ wprowadzają gości PURO w najciekawsze wydarzenia w danym mieście. 

 

Ogólny zamysł części wspólnych hoteli także jest podobny – lobby stanowi centrum życia, które decyduje o jego atmosferze i odbiorze. Każda z przestrzeni wspólnych we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu ma wyjątkowe dekoracje, które nadają im domowego, przyjaznego charakteru, w kontraście do bezosobowych przestrzeni, z jakimi mamy często do czynienia w ‘tradycyjnych’ przestrzeniach hotelowych. 

 

puro gdansk lobby

Puro Gdańsk.

 

Poszczególne hotele z sieci PURO są też zindywidualizowane, dopasowane do lokalnego kontekstu. W krakowskim pojawiają się motywy ludowe, w poznańskim patio nawiązujące do okolicznych staromiejskich ogródków przy ul. Żydowskiej, czy elementy retro. 

 

puro krakow

Puro Kraków.

 

Projektowanie budynków marka powierza zawsze lokalnym architektom, którzy najlepiej rozumieją niuanse i miejscowe uwarunkowania. Za projekty wnętrz, we wszystkich dotychczasowych hotelach odpowiada Blacksheep z Londynu – czołowa pracownia w branży hotelarsko-gastronomicznej, mająca na swoim koncie realizacje dla The Park Hotels w Indiach, czy sieci restauracji Jamie’go Olivier’a.

Czas generowania strony: -1717025112,71s