Palio Core od Designflooring | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Palio Core od Designflooring

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Poznaj nową linię ekskluzywnych podłóg winylowych z właściwościami tłumiącymi dźwięk.


 

Tekst: materiały prasowe

 

Designflooring, jeden z europejskich liderów specjalizujących się w produkcji luksusowych podłóg winylowych (LVT), podczas targów Domotex 2017 zaprezentował innowacyjną kolekcję Palio Core. Znajdziemy w niej piękne podłogi, realistycznie odwzorowujące drewno lub kamień, które dodatkowo zostały zaopatrzone w rozszerzoną funkcję tłumienia akustyki.

 

W linii podłóg Palio Core znalazło się osiem wzorów drewnianych (1220, 0 mm x 179, 0mm) oraz cztery kamienne (600, 0 mm x 307, 0mm). Subtelna kolorystyka obejmuje kolor bielonego drewna (produkt Sorano) i delikatne odcienie szarości (w produkcie Pienza). Wszystko zostało opracowane w nowej, ulepszonej wersji, która znajduje zastosowanie  zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i komercyjnych.

 

Płytka Palio Core o grubości 6,5 mm wzbogacona pianką akustyczną wykazuje świetne właściwości tłumienia dźwięku. Zmniejsza hałas przenoszony do pomieszczeń w niższych kondygnacjach aż do 19 decybeli, a wszystko to bez potrzeby instalowania dodatkowego podkładu. Rozwiązanie to nadaje się idealnie do redukcji hałasu w budynkach wielokondygnacyjnych. Warto wspomnieć, że produkt Palio Core jest również wodoodporny, co pozwala na jego zastosowanie w pomieszczeniach szczególnie narażonych na wilgoć, takich, jak łazienka czy kuchnia.

 

Kolekcja Palio Core posiada znany z poprzednich produktów, opatentowany, wygodny system układania click-lock oraz warstwę ścieralną o grubości 0,55 mm. Oprócz tego charakteryzuje się również znacznie trwalszym i sztywniejszym rdzeniem, który pozwala na bezproblemową instalację produktu nawet na nierównym podłożu lub na oryginalnej podłodze ceramicznej, drewnianej czy parkiecie.

 

"Pozostawienie sprawdzonego systemu instalacji click-lock, zestawionego z nowym ulepszonym rdzeniem, oznacza dla instalatorów możliwość osiągnięcia autentycznej i luksusowej podłogi w dowolnym miejscu, bez użycia kleju. Zapewniamy, że pomimo zastosowania sztywniejszego rdzenia, nowy produkt jest łatwy w instalacji” - przekonuje Konrad Tenczyński, kierownik sprzedaży Designflooring w Niemczech.

 

Podłoga Palio Core charakteryzuje się lepszymi właściwościami akustycznymi niż tradycyjny laminat oraz jest znacznie cieplejsza pod stopami niż prawdziwe drewno i kamień. Jest to produkt trwały, łatwy w konserwacji i zgodny z każdym standardowym systemem ogrzewania podłogowego. Ponadto, oferowany jest z dożywotnią gwarancją dla zastosowań w budynkach mieszkalnych i 12-letnią gwarancją w budynkach komercyjnych.

 

Więcej informacji o kolekcji na www.designflooring.com. Produkty na polskim rynku dostępne są w salonach sieci Dekorian.

Czas generowania strony: -1721632138,98s