Obietnica piękna | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-31

Obietnica piękna

Meble inspirowane kwiatami.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Tekst: Kinga Rodkiewicz

 

Nie od dziś wiadomo, że świat przyrody jest ważną inspiracją dla artystów reprezentujących wszystkie gatunki sztuki. Spektakularne krajobrazy z niezwykłymi mieszkańcami odnajdziemy pod każdą szerokością geograficzną.  Żywiołowi i pięknu przyrody dali się także ponieść projektanci włoskich manufaktur Parri i Casprini, tworząc nie tylko krzesła inspirowane kwiatami, ale także fotele i stoliki.

Niech rozkwitnie… wiosna! Taka myśl przewodnia idealnie oddaje ducha kolekcji My Flower. Komfortowe fotele na płozach od Parri łączą w sobie piękno formy i doskonałą funkcjonalność. Marco Maran – zainspirowany rozkwitającym na wiosnę kwiatem – tak dobrał proporcje i kształt, że oto lekka, zwiewna, romantyczna dusza kwiatu zamieszkała w fotelu. Rozchylone niczym płatki podłokietniki, jak kielich wgłębione siedzisko oraz szerokie oparcie na kształt kwiatowej korony. Urzekające piękno rozkwitającego kwiatu udało się przenieść na język designu. Delikatna, subtelna, unosząca się kompozycja wnosi dobrą, wiosenną energię do każdego wnętrza. Słusznie bowiem pisał niemiecki poeta  Friedrich Rückert: „gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna, a gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce rozkwitnie”.  Kolekcja My Flower to całoroczna obietnica wiosennej atmosfery. 

 

fotel my flower parri

Fotel My Flower, Parri.

 

Z kolei kolekcja Azhar od Casprini to futurystyczne krzesła o oryginalnym designie, które nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie. Niecodzienny kształt oparty na łagodnych, subtelnych liniach siedziska i oparcia dowodzi niezwykłego kunsztu włoskiego projektanta: Marcello Zilianiego. Supernowoczesny, nieszablonowy design, który intryguje, przyciąga uwagę, budzi emocje. Kształt siedziska przypomina pojedynczy, nieco rozchylony płatek kwiatu (z ar. azhar - kwiat). Wysublimowane piękno natury przeniesione do wnętrz. Zapraszająca, otwarta forma siedziska oraz idealnie wyprofilowane oparcie są gwarancją doskonałego komfortu – czyż bajkowa Calineczka w kwiatku nie czuła się cudownie?

 

krzeso azhar casprini

Krzesło Azhar, Casprini.

 

Miłośników kwiatowego piękna z pewnością zachwycą stoliki od Parri z kolekcji Flower. Marco Maran po raz kolejny pochyla się nad pięknem kwiatów – tym razem projektując bazę w kształcie kwiatowej korony. Okrągły blat; smukła, klasyczna kolumna i niecodzienna, rozłożysta konstrukcja podstawy. Nieuchwytne piękno ”skradzione” ze świata natury, subtelnie wplecione w nowoczesny design. Kolekcja łącząca urok prostoty z poszukiwaniem nowych rozwiązań; eksplorowaniem; byciem odkrywcą. Okazuje się, że to, co zachwyca jest na wyciagnięcie ręki. Natura: nieskazitelna i osobliwa. 

 

stolik flower parri

Stolik Flower/120d, Parri.

 

Czas generowania strony: -1695788419,38s