Muminki na tapecie | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Muminki na tapecie

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Niezwykle popularne na całym świecie, bajkowe postacie Muminków doczekały się swojej wnętrzarskiej odsłony.


 

Tekst: Marcin Poboży

 

Muminki to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych i lubianych dziecięcych bajek, którą wyróżnia oryginalna sfera wizualna i tekstowa. Pomysłodawczynią serii książek jest fińska pisarka Tove Jansson, a rodzina Muminków – w co trudno uwierzyć, obchodzi właśnie swoje 65 urodziny. Ten dostojny jubileusz postanowiła uczcić marka Sandudd z rodzimej dla Muminków Finlandii. Postacie Muminków, Włóczykija, Małej Mi czy Migotki stały się motywem dekoracyjnym dla specjalnej kolekcji tapet zatytułowanej „Moomin”. Jeden z wzorów wykorzystuje nawet oryginalny szkic z książki autorki Tove Jansson. Marka Sandudd zadbała, aby tapety jak najpełniej oddawały ducha i charakter historii o Muminkach, dlatego wszelkie prace projektowe konsultowane były z siostrzenicą zmarłej w 2001 roku pisarki – Sophią Jansson.

 

„Moomin” to czarująca i pełna wdzięku kolekcja tapet w szczególności do pokoju dziecięcego, ale nie tylko. Wzory utrzymane są w delikatnej kolorystyce szarości, błękitów, zieleni i róży. Większość wzorów jest jednokolorowa, dzięki czemu tapety stanowić będą subtelne tło dla aranżacji pokoju. Księga liczy łącznie kilkadziesiąt motywów. Nie mogło oczywiście zabraknąć tapety z dużą postacią Muminka, która dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych. Bardzo efektownie prezentuje się również tapeta przedstawiająca wszystkich głównych bohaterów z doliny Muminków w postaci srebrnych i złotych aplikacji na kolorowym tle. Uzupełnieniem tematycznych wzorów są uniwersalne tapety w biało-niebieskie i biało-różowe pionowe pasy.

 

Pomysłodawcą tapet z Muminkami w roli głównej jest Sandudd, największy fiński producent tapet. Utworzona w 1885 roku marka mieści się w fińskim mieście Toijala. Znana jest nie tylko na rynku skandynawskim. Jej produkty doceniane są na całym świecie, także w Japonii. Przy tworzeniu wzorów firma współpracuje z najlepszymi skandynawskim designerami. Autorem jednej z kolekcji tapet jest znany ze świata mody projektant Jukka Rintala. Sandudd dysponuje kilkudziesięcioma kolekcjami tapet o zróżnicowanej stylistyce i kolorystyce. Produkty największego fińskiego producenta tapet są już dostępne w Polsce. Wszystko za sprawą sieci salonów Dekorian, która jest wyłącznym dystrybutorem marki w Polsce.

 

Dowiedz się więcej na: www.tapetydekorian.pl

Czas generowania strony: -1718756020,41s