Moda na niemodne | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-31

Moda na niemodne

Urok foteli w stylu retro.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Wśród przebogatej oferty Parri, w której znajdują się m.in. stoły, krzesła i sofy, na szczególną uwagę zasługują fotele retro z kolekcji Mamy, Big Betty Boom oraz Free. Wszystkie je łączą: osoba projektanta – Marco Marana, żywa kolorystyka, doskonały komfort użytkowania oraz inspiracje latami 50. i 60.

Podróż w przeszłość zaczynamy od kolekcji zaprojektowanej w 2006 r. – Mamy, która stanowi udany flirt nowoczesności z przeszłością. Żywe, wyraziste barwy nawiązują do lat 60., kiedy światowe trendy w modzie wyznaczał Londyn. Modsi (z ang. modern – nowoczesny), czyli ówcześni studenci sztuk pięknych i pracujący uczniowie, tak skutecznie eksperymentowali z muzyką i modą, że uczynili Londyn światową stolicą designu. Trendy modowe dyktowała Mary Quant, a założony przez nią butik Bazaar, oferujący mini oraz jaskrawe sukienki, bił rekordy popularności. The Beatles, rewolucja seksualna, hippisi, pierwszy lot na Księżyc, spódniczki mini, geometryczne wzory i wyraziste barwy to symbole tamtego czasu z hasłami przewodnimi w postaci: nowoczesności, niekonwencjonalności oraz innowacyjności. Do nich właśnie nawiązał włoski projektant. Żywe, lśniące barwy oraz modułowy charakter foteli nadaje im niebanalnego charakteru oraz czyni doskonałym uzupełnieniem każdego wnętrza mieszkalnego jak i przestrzeni użytku publicznego. 

 

fotel little mamy wood parri

 

Z kolei kolekcja Free to wyraz poszukiwań artystycznych Marco Marana. Fotel obrotowy inspirowany Jacobsenem nawiązuje do wzornictwa lat 60., kiedy to świat zachwycał się modelem Swan stworzonym na specjalne zamówienie dla The Royal SAS Hotel
w Kopenhadze w 1957 r. przez duńskiego architekta i projektanta wnętrz. Kubełkowy fotel obrotowy zachwyca prostą formą, precyzyjnymi liniami siedziska i oparcia. Geometryczne wzory łagodzą zaokrąglone linie. Postmodernistyczne akcenty odnajdujemy w smukłej kolumnie oraz niecodziennej formie nóg wykonanych z chromowanej stali. Kolekcja Free to doskonały duet formy i funkcji; mistrzowsko dobranych proporcji oraz wyrazistej kolorystyki. Eksperymentowanie, poszukiwanie nowych rozwiązań, wyjście poza dotychczasowy kanon, wolność tworzenia – to doprowadziło do powstania spektakularnej kolekcji Free.

 

fotel free parri

 

Obietnicę doskonałego komfortu i relaksu składają także fotele z kolekcji Big Betty Boom. Inspiracja tradycją – tym czym kiedyś inni się otaczali, co kochali i o co dbali - nadaje kolekcji ponadczasowy charakter. Fotele retro snują własną opowieść o minionych czasach. Otwarta, szeroka forma siedziska oraz delikatność tkaniny zachęca do chwili beztroskiego zapomnienia. Kto powiedział, że własny zakątek na świecie nie może być wygodnym fotelem?

 

fotel big betty parri

 

Czas generowania strony: -1695793141,00s