Michele De Lucchi | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2018-03-20

Michele De Lucchi

Bezkompromisowe podejście do designu
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Jeden z najbardziej utalentowanych projektantów i architektów naszych czasów. Ukończył studia architektoniczne we Florencji. Jego prace, eksponowane w najbardziej prestiżowych muzeach na świecie, stanowią mistrzowskie połączenie oryginalności i funkcjonalności.  Początki jego kariery to poszukiwania doskonałej formy, również w przedmiotach codziennego użytku.

Eksperyment z formą i kolorem

Kolorowe krzesło First z 1983 roku to jeden z rewelacyjnych pomysłów  Michela De Lucchi. Wykonane ze stalowej obręczy z kulkami w roli podłokietników  wygląda jak dziecięca zabawka. Artystyczny obiekt, chociaż atrakcyjny wizualnie okazał się niefunkcjonalny.  Mimo to, zajął miejsce we wszystkich najważniejszych międzynarodowych kolekcjach muzealnych, w tym w Vitra Design Museum, Design Museum w Londynie i Filadelfijskim Muzeum Sztuki.

Ikona designu

Michel De Lucchi obecnie prowadzi własną firmę Produzione  Privata, która zajmuje się projektowaniem oraz wyrobem produktów oświetleniowych. Jego pierwszym projektem powstałym we współpracy z  Giancarlo Fassina była Tolomeo. Konstrukcja lampy pozwala obracać kloszem o 360 stopni, a światło kierować w dowolnym kierunku. Napinające linki i łączniki są nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie. W dodatku projekt  jest na tyle uniwersalny, że przetrwał trzydziestolecie zmieniających się  trendów. Tolomeo szybko została dostrzeżona przez krytyków. W 1989 roku lampa wygrała konkurs Compasso d’Oro otrzymując najstarszą i najbardziej prestiżową nagrodę europejską w dziedzinie designu, którą od 1954 r. przyznano jedynie 20 – krotnie.


Michele De Lucchi to pasjonat dobrego designu, wybitna postać w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.  Projektuje lampy  oraz elementy wystroju wnętrz dla najbardziej znanych europejskich firm.
Czas generowania strony: -1695288167,09s