Metrostone. Minimalistyczna tafla | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Metrostone. Minimalistyczna tafla

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Posadzka z żywicy akrylowej to pomysł marki Metropolis na podłogę w pofabrycznym lofcie czy modernistycznym apartamencie.


Tekst: Marcin Poboży

 

Z fabryk do designerskich loftów

 

Posadzki żywiczne jeszcze niedawno kojarzone były głównie z podłogami w pomieszczeniach fabrycznych i przemysłowych. Wraz z rozwojem technologii ich wytwarzania producenci i konsumenci zaczęli doceniać walory dekoracyjne tego typu wykończenia. Podłogi żywiczne doskonale współgrają z bardzo modną stylistyką loftową, a także minimalistycznym wystrojem wnętrz. Mogą doskonale imitować powierzchnie betonowe albo tworzyć na podłodze jednolitą kolorystycznie powłokę. Wybrane marki oferują również posadzki żywiczne, które w zależności od kreatywności wykonawcy uzyskają postać fantazyjnych wzorów. Poza względami wizualnymi ich dużą zaletą są właściwości użytkowe. Posadzka żywiczna tworzy trwałą, twardą i bardzo wytrzymałą mechanicznie warstwę wykończeniową. Żywica akrylowa jest materiałem bezspoinowym, co stanowi jej istotną przewagę nad np. płytkami ceramicznymi. 

 

Specjaliści od dekoracji ścian i podłóg

 

Jeśli zastanawiamy się nad wykończeniem żywicą akrylową podłogi w salonie, kuchni czy łazience to warto postawić na sprawdzony produkt, który nie tylko będzie wygodny w aplikacji, ale przede wszystkim stworzy trwałą i dekoracyjną powłokę. Dużym uznaniem wśród specjalistów cieszą się produkty włoskiej marki Metropolis, która należy do grupy Ivas, producenta materiałów do dekoracji ścian i podłóg. Firma ta nieprzerwanie od 1953 roku produkuje wysokiej klasy tynki dekoracyjne i żywice akrylowe. Jednym z najpopularniejszych produktów w portfolio Metropolisa jest Metrostone, dwuskładnikowa żywica akrylowa, która zawiera cząsteczki kwarcu. Co ciekawe, masą Metrostone można dekorować nie tylko podłogę, ale również powierzchnie ścian. Metrostone tworzy na podłożu cienką warstwę o grubości 2 milimetrów i matowym wykończeniu. Żywice z kolekcji Metrostone dostępne są w palecie 18 kolorów podstawowych, w tym bieli, szarości i ciepłych odcieni ziemi. Dodatkowo żywica pozwala na tworzenie na podłodze fantazyjnych wzorów o różnym stopniu intensywności i skomplikowania.

 

Więcej na:  www.metropolis-ivas.com/pl

Czas generowania strony: -1695290087,47s