Marmurowe VENATO od Laminam | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-31

Marmurowe VENATO od Laminam

Biały blat z rysunkiem szarych żył do kuchni w nowojorskim stylu? A może łazienka inspirowana włoskim klimatem?
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Płytami VENATO marka Laminam wpisuje się w ogólnoświatowe tendencje w aranżacji wnętrz. Bezsprzecznie króluje w nich biały marmur. Kamień ten zachwyca i odkrywa swoje różne oblicza — od najpopularniejszego, kojarzonego z luksusem i splendorem po mniej oczywiste (związane z pragnieniem powrotu do natury, świadomym wykorzystaniem jej zasobów) czy zupełnie prekursorskie (bez kompleksów eksponujące go jako element odważnych zestawień w zupełnie świeżym kontekście). VENATO zabiera nas w podróż do Włoch i Nowego Jorku, przypominając zarówno o klasycznym pięknie kamienia skrzącego się w południowym słońcu, jak i jego bardziej nowoczesnym, wielkomiejskim wydaniu.

Edycja VENATO obejmuje płyty inspirowane wyglądem kamieni naturalnych Statuario (płyty z szarym użyleniem – Laminam CAVA Bianco Statuario Venato) oraz Calacatta (płyty ze złoto-beżowym użyleniem Laminam CAVA Calacatta Oro Venato). Dodatkowe walory wizualne zapewniają 3 rodzaje wykończenia powierzchni – płyty mogą być polerowane, matowe lub wykończone efektem soft touch. Edycja VENATO daje również ogromne możliwości tworzenia efektownych, geometrycznych kompozycji, ponieważ użylenie może być na kolejnych, sąsiadujących ze sobą płytach, kontynuowane. Taki układ, w którym użylenie płyt płynnie przechodzi z jednej płyty na drugą, tworząc subtelną sieć, idealnie oddaje piękno marmurowych powierzchni. Z kolei efekt, który można uzyskać, zestawiając płyty w sposób lustrzany, zachwyca dynamiką i świetnie koresponduje z bardziej awangardowym podejściem do surowca. 

Płyty z kolekcji Venato występują w formacie 100 x 300 oraz 162 x 324 cm. Najcieńsze mają jedynie 3 mm, zaś najgrubsze - 12 mm grubości. Co ciekawe, te pierwsze można wygiąć do promienia 5 m, dzięki czemu mogą być klejone do wklęsłych powierzchni ścian, np. w tunelach. Spieki są odporne na promieniowanie UV, głębokie ścieranie i zarysowania, graffiti i środki chemiczne; są niepalne i mrozoodporne. Wielkoformatowe płyty Laminam cechuje innowacyjność, wysoka jakość, nieszablonowe wzornictwo, funkcjonalność i proekologiczny charakter. Dzięki wykorzystaniu unikalnej technologii doskonale sprawdzają się one nie tylko na ścianach, podłogach, czy elewacjach, ale z powodzeniem można wykorzystywać je również w formie blatów kuchennych czy łazienkowych. Z myślą o tych ostatnich powstały nowe płyty Laminam XL 12+. Ich optymalna grubość (12 mm) i rozmiar (324 x 162 cm) oraz wyjątkowa odporność na uszkodzenia mechaniczne, temperaturę czy plamy gwarantuje komfortowy montaż i użytkowanie w kuchniach i łazienkach.  

Wyłącznym dystrybutorem płyt Laminam w Polsce jest firma INTERSTONE®. 

Więcej informacji o płytach Laminam i kolekcji Venato: http://www.laminam.pl/pl/.  

Czas generowania strony: -1718756535,85s