Look Inside na Pradze | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Look Inside na Pradze

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Sklep z designerskimi meblami, antykwariat oraz miejsce spotkań w jednym. Oficjalne otwarcie 22 października.


 

Marek Rykiel i Janek Rygiel to pasjonaci. Designem interesują się od dawna. Prowadzą sklep internetowy Look Inside, w którym oprócz mebli i dodatków do wnętrz można znaleźć m.in. gadżety elektroniczne, ubrania i produkty dla dzieci. Planując otwarcie stacjonarnego sklepu, od początku chcieli, by było to miejsce żywe, wkomponowane w tkankę miejską, przyjazne, będące alternatywą dla wielkich galerii handlowych. Miejsce, do którego można przyjść, spytać się o poradę przy urządzaniu wnętrza, posiedzieć i porozmawiać, napić się kawy, spędzić ciekawie trochę czasu.

 

Lokal w stuletniej kamienicy przy Wileńskiej 21 był w tak złym stanie, że nikt nie chciał podjąć się wyzwania przywrócenia go do życia. Aż do momentu, gdy odkryli go Marek i Janek. Nie obyło się bez wątpliwości. Przyszli najemcy musieli się liczyć z miesiącami pracy rewitalizacyjnej. Ale co jest w stanie powstrzymać ludzi, których napędza pasja? Młodzi przedsiębiorcy zabrali się do pracy: usuwania pozostałości po wietnamskiej knajpie (m.in. zdejmowania klepki, pod którą odkryli i wyczyścili zabytkową podłogę), sprzątania, projektowania miejsca na nowo. Efekty ich działań możecie oglądać już teraz przy Wileńskiej 21.

 

6

 

8

 

7

 

13

 

14

 

Co znajdziecie w Look Inside? Wyselekcjonowane produkty, starannie zaprojektowane i wykonane, unikalne, ładne, niektóre sprowadzane (np. Bloomingville, Hubsch i Nordal), niektóre wyprodukowane ręcznie w Polsce. Oprócz mebli i dodatków do wnętrz będziecie mogli kupić gadżety elektroniczne, ubrania, torby, plecaki, książki i magazyny, a z czasem nawet płyty winylowe.

 

1a

 

Przestrzeń Look Inside będzie specjalnie zaaranżowana — złożona ze starych mebli, dodatków i porcelany (oraz centralnie ustawionego, XIX wiecznego fortepianu), zestawionych z współczesnymi rzeczami. Na dowód tego, że można łączyć style, a każdy przedmiot, nawet najstarszy, w odpowiednim kontekście zyskuje na wartości.

 

2a

 

Lokal znajduje się w sercu "starej Pragi", przy Wileńskiej 21, pośród małych lokalnych zakładów rzemieślniczych, knajpek, zwykłych sklepów spożywczych, które nie zmieniły się od lat 90’. Oficjalne, uroczyste otwarcie odbędzie się 22 października, ale już teraz właściciele zapraszają do odwiedzin od poniedziałku do piątku między 11.00 a 19.00 oraz w soboty między 11.00 a 15.00.

 

Fanpage Look Inside: www.facebook.com/lookinsidePL/?fref=ts

Czas generowania strony: -1695290947,92s