Lniane piekno od MIJO Line | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2018-02-16

Lniane piękno od MIJO Line

Naturalnie, że naturalny len
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Filozofia działającej od dwóch lat pracowni MIJO Line łączy w sobie zachwyt dla natury, czerpanie inspiracji z surowego świata otaczającej nas przyrody, otwartość umysłu oraz niezwykłą dbałość o jakość materiałów; mistrzowski sposób wykończenia oraz wysmakowane detale. Nic dziwnego, że motto gdyńskiej pracowni brzmi: „Uwierz w Len dla Piękna, Harmonii, Świadomości i Równowagi w Twoim Życiu”.

„Najpożyteczniejszy len”
Wybór lnu na materiał do tworzenia naturalnych, pięknych rzeczy zarówno tych do wnętrz domowych i komercyjnych, jak też przedmiotów codziennego użytku był dla założycielek pracowni – Mirosławy Bułak oraz Joanny Hoppe-Kowalskiej – oczywisty. W stu procentach naturalny, organiczny, biodegradowalny, hiperalergiczny, a przy tym szlachetny i ponadczasowy.
Znany od neolitu len był powszechnie używany w starożytnym Egipcie, gdzie najdelikatniejsze lniane tkaniny służyły do ozdabiania świątyń oraz szat faraonów, ale także wykorzystywano jego zdrowotne właściwości w medycynie i kosmetologii. Nasiona lnu znaleziono w egipskich piramidach, a także w czasie wykopalisk w Biskupinie i Borach Tucholskich. Z jego cudownych właściwości korzystano także w Chinach, Tybecie i Indiach. A sam ojciec narodu indyjskiego, „Wielki Duchem” Mahatma Gandhi miał o nim powiedzieć: „gdzie nasiona lnu stają się jednym z podstawowych pokarmów, tam zapanuje zdrowie”. Łacińska nazwa lnu oznaczająca „najpożyteczniejszy” jest zatem w pełni uzasadniona.

Z potrzeby serca
Wszystkie produkty tworzone w pracowni MIJO Line powstają z wykorzystaniem doskonałej jakości tkanin lnianych z Polski i Litwy. Dzięki ich odpowiedniemu, profesjonalnemu przygotowaniu są cudownie miłe i miękkie w dotyku, zachowując przy tym wyjątkowy charakter lnu. Bogata oferta obejmująca m.in. pledy, pościele, ręczniki, poduszki dekoracyjne, torby oraz ozdobne worki  zachwyca szlachetnością i jedynym w swoim rodzaju stylem. MIJO Line to synonim naturalnego piękna, nowoczesnego wzornictwa oraz niezwykłej dbałości o detal. W portfolio pracowni żaden produkt nie jest przypadkowy. Wszystkie zaprojektowano z potrzeby serca, wykonano w lokalnej pracowni krawieckiej, dzięki czemu ujmują prostotą, oszczędnym stylem oraz niewymuszoną elegancją. Lniane dodatki idealnie sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych w stylach minimalistycznym, skandynawskim czy nowoczesnym. „Najpożyteczniejsze” produkty polecamy każdemu.

Czas generowania strony: -1695787885,86s